Auto-Created-3
21 Mart 2023 ( 64 izlenme )
Reklamlar

Benzine Yeniden Zam! 1 Lira 4 Kuruş Zam Gelince Benzin Litre Fiyatı 24 Liraya Ulaştı

Benzine Yeniden Zam!  1 Lira 4 Kuruş Zam Gelince Benzin Litre Fiyatı 24 Liraya Ulaştı

Geçenler de benzine litre başına 1 Lira 70 kuruş zam gelmişti. Bugünden itibaren benzine yeniden Zam yapıldı ve benzin litre başına 1 Lira 4 kuruşluk daha bir zam yapıldı. Ve zam sonrası İstanbul ilinde benzinin litre başına fiyatı 23 Lira 86 kuruşa yükseldi. Benzin fiyatlarına durmadan zam gelir iken yılbaşından bu zamana kadar toplamda 17 adet zam yapılmış olup bugün gelen zam üzerine toplamda 18 adet zam yapılmış oldu. Benzine yapılan bu zamların nedeni döviz kurlarında ki dalgalanmalar ve petrol fiyatlarında ki dalgalanmalar neden olmaktadır. Bunlarda ki fiyat dalgalanmaları benzine zam olarak geri dönmektedir. Geçtiğimiz günlerde benzine yapılan 1 lira 70 kuruşluk zam üzerine bugün yeniden 1 lira 4 kuruş zam yapılarak bir yeni zam daha eklenmiş oldu.

İstanbul’da Benzin Litre Başına Fiyatı 23 Lira 86 Kuruşa Ulaştı

Yapılan zam sonrası benzinin litre başına fiyatı İstanbul’da 23 lira 86 kuruşa; Ankara ve İzmir’de ise 23 lira 97 kuruşa ulaştı.

Benzine Yapılan 18. Zam Oldu

Son zamanlarda benzine sürekli olarak zam yapılmaktadır. Yılbaşından bu yana benzine toplamda 17 kez zam yapılmış idi. Son yapılan zam sonrasında benzine yapılan 18. Zam olmuş oldu. Bu son zam sonrası benzinin litre başına fiyatı 23 Lira 86 kuruşa kadar da yükselmiş oldu.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor

Akaryakıt fiyatları şu şekilde hesaplanmaktadır. Türkiye  dahil Akdeniz Ülkeleri piyasasında işlenmiş ürün fiyatların ortama rakamı ile dolar kurunun üzerinde ki değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesabı yapılmaktadır. Bu hesaplamanın yapılmasının ardından dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabete ve şirketler ile kentlere göre az bir değişkenlik gösterebilmektedir.

Epgis Artık Fiyat Değişimlerini Duyurmama Kararı Aldı

Epgis eskiden akaryakıta gelen zam bilgilerini resmi olarak açıklar iken, EPDK tarafından suç duyurusunda bulunulmasından dolayı artık zam ve enflasyon haberlerine yönelik paylaşımda bulunmamaya başladı. Bu sebepten dolayı artık güncel fiyat listesini paylaşan bir kurum da kalmadı.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kentsel Dönüşüm Kampanyasındaki Soruları Yanıtladı Son dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: Asgari ücrete en kapsamlı müdahaleyi Aralık ayında yapacağız Tarımsal girdide yüzde 49,70 yükseliş Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük umut bağladığı OVP'yi eleştirdi: Milletin derdine derman olamayacak