Auto-Created-3
01 Mart 2024 ( 27 izlenme )
Reklamlar

BDDK riskli konutlara kredi kolaylığı getirdi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kentsel dönüşüm kapsamında yer alan riskli konutlar için önemli bir adım attı. Kurum, kredi sınırı muafiyeti getirerek bu yapıları destekleme kararı aldı.

BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre, riskli konutlar için kredi sınırı muafiyeti sağlanacak. Bu karar, kentsel dönüşüm sürecindeki yapıların finansmanına önemli bir kolaylık getirecek.

Açıklamada belirtildiğine göre, kredi tutarının teminat olarak alınan konutun değerine oranı uygulaması kapsamında yapılan değişiklikle, riskli yapılar için özel bir muafiyet sağlanacak. Bu muafiyetle, kentsel dönüşüm kapsamındaki riskli konutlar için belirlenen azami kredi tutarının teminat olarak alınan konutun değerine oranı esas alınmayacak.

Özetle, BDDK'nın aldığı bu karar, kentsel dönüşüm sürecindeki riskli konutların finansmanını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu adımın, dönüşüm sürecinin hızlanmasına ve daha güvenli yaşam alanlarının oluşturulmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

JP Morgan, Merkez'in faiz kararı sonrası Türkiye'ye ilişkin yıl sonu faiz ve enflasyon tahminini yükseltti KIRMIZI ALARM VERİLDİ Emekli zammını yüzde 49,25'e çıkaran kanun teklifi TBMM'de kabul edildi Tramvayda yanlış anlaşılma tartışması! Akbil, binmediğini iddia ettiği turisti dışarı attı