Auto-Created-3
16 Nisan 2023 ( 46 izlenme )
Reklamlar

Bakan Varank, pastanedeki olayı gülerek anlattı: Onu tanıdı, beni tanımadı.

Bakan Varank, pastanedeki olayı gülerek anlattı: Onu tanıdı, beni tanımadı.

Nevşehir'deki Türk otomobili TOGG hakkında yeni bilgiler veren Bakan Varank, aracın 29 Ekim'de montaj hattından çıkacağını ve fiyatının C sınıfı SUV'larla aynı olacağını söyledi. Bakan Varank, pastanede tanık olduğu olayı da anlatarak, tezgahta çalışan kişinin kendisini tanımadığını ancak üzerindeki TOGG yeleğini görünce, "O kadar gururluyum. Böyle bir proje üzerinde çalışıyorlar." Projenin önemini özetleyen Varank, "TOGG'u tanıyor, bakanı tanımıyor" dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, partisinin düzenlediği 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları kapsamında Nevşehir'e geldi. Programını düzenlediği basın toplantısıyla tanıtan Bakan Varank, Türk otomobili TOGG hakkında da bilgi verdi.

29 EKİM TARİHİNDE BANTTAN İNECEK
Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı olan 29 Ekim tarihinde ilk otomobilin banttan ineceğini söyleyen Varank, "Dünya ekonomik olarak bir resesyona durgunluğa doğru gidiyor. 3 yıldır pandeminin olduğu bir süreçten geçtik. Ekonomik buhran Rusya ve Ukrayna savaşı sebebiyle daha da derinleşmiş durumda. Ülkeler bu sıkıntıları atlatabilmek için bir sarmalın içerisine girmiş durumda. Gelişmiş ülkeler 4050 yıldır görmedikleri enflasyonu, işsizliği şu anda yaşıyorlar. Büyük bir tehdit içerisindeler. İşte uluslararası toplantılarda, emin olun her bir ülkenin gündeminde 'acaba biz bu kışı nasıl atlatacağız? Bu enerji krizini nasıl atlatacağız' endişesi var. Bununla ilgili görüşmeler yapıyorlar. Tabii bu küresel olumsuz iklimden ülkemiz de etkileniyor. Biz bunu hiçbir zaman inkar etmedik. Ama burada Türkiye'nin durduğu noktayı da gayet güzel bir şekilde değerlendirmek lazım. Ülkemiz bundan önce sıcak para politikalarından kur, faiz, enflasyon sarmalından emin olun çok çekti. Bu politikalar sebebiyle ülkemizin önüne çok setler çekildi. IMF kapılarında ülkemizin geleceğine ipotek koyulmaya çalışıldı. Ancak o günler geride kaldı. 29 Ekim yaklaşıyor. Müzmin muhaliflerin 'nasıl yaparım da acaba bir kulp takarım. Bu projeye nasıl bir hata bulurum' diye uğraştıkları TOGG'un ilk seri üretim araçları inşallah 29 Ekim'de Gemlik'te fabrikada seri üretimden inmiş olacak. ve biz o gün cumhuriyetimizin 100. yılını karşılarken ülkemize büyük bir gururu hep birlikte yaşatacağız" dedi.
"C SINIFI SUVLAR DA AYNI FİYATA"
Bir gazetecinin TOGG'un fiyatını sorması üzerine yaşadığı bir anıyı anlatarak cevap veren Bakan Varank "C sınıfı SUV araçlarla aynı fiyatta olacak" diye cevap verdi. Bakan Varank, TOGG'un fiyatı hakkında da açıklamalarda bulundu. Varank, "Fiyatla ilgili sorular bize çok soruldu. Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Biliyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada şirketin bir fiyat politikası var. Başından beri şunu söylüyorlar. 'Biz piyasaya C sınıfı SUV bir araçla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki yani C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel araçlar hangi fiyattan satılıyorsa biz o fiyat marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız'. Başından beri söyledikleri bu. Bu manada da fiyatını merak edenler listeleri alırsınız elinize. Şu anda piyasada C sınıfı SUV araçlar hangi fiyatlardan satılıyor? Bakarsınız aklınızda bir fikir oluşur. 'Demek ki TOGG da bu fiyatlardan piyasaya çıkacakmış diyebilirsiniz. Yoksa şundan satılacak, bundan satılacak diye hiçbir zaman bizim bir açıklamamız olmadı. Başından beri piyasaya çıktığımda C sınıfı SUV segment araçlarla aynı marjda satılma hedefi var. Şirket bu minval üzere de çalışmalarına devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Şimşek sinyali vermişti! Hazine'den kira geliri için konutlara sıkı takip başladı Ek gösterge sonrası Memur Sen'den Yeni Açıklama: Bir Talepleri daha var! Önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Google, rekabet yasalarını ihlal ettiği için soruşturuldu Denizden çıkardığı metalleri kilosu 7 liradan satıyor