Auto-Created-3
20 Mart 2023 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Bakan Nabati: Türkiye enflasyonu üreterek yeniyor.

Bakan Nabati: Türkiye enflasyonu üreterek yeniyor.

Maliye ve Maliye Bakanı Nabati, Türkiye'nin enflasyonla üretimle mücadele ettiğini belirterek, "İşsizliği artıracak ve ekonomik aktiviteyi yavaşlatacak adımları hızlandırmak yerine... Yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı politikalar uyguluyoruz. konsantre.” ifadesini kullandı.

Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AB Muhabiri ile yaptığı röportajda, Türkiye'nin ekonomik modelinin, Türkiye ekonomisinin dinamiklerini ve ülkeye özgü faktörleri dikkate alan heterodoks bir yaklaşıma sahip olduğuna dikkat çekti.

Yeni küresel ekonomik ortamın Covid19 salgını ve sonrasında ortaya koyduğu iç ve dış dinamikler, jeostratejik koşullar, geçmiş deneyimler ve fırsatlar gibi birçok parametreyi göz önünde bulundurduklarını anlatan Nebati, şunları kaydetti: serbest piyasa ekonomisi ve aynı zamanda hedeflerimize ulaşmak için tedbirler." cümlelerini kullandı.

"Türkiye'nin ekonomik modelinin hem makroekonomik finansal hem de fiyat istikrarını sağlıyor"
Türkiye'nin ekonomik modelinin hem makroekonomik finansal hem de fiyat istikrarını aynı anda sağlamayı ve Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir ve sağlıklı büyümesini sağlamayı hedeflediğini kaydeden Nebati, "Yatırım, istihdam, üretim ve ihracat modelin kilit alanlarıdır. Katma değerli üretimimizi artıracak ve Türkiye'yi küresel tedarik zincirlerinin zirvesine taşıyacak politikaları içeriyor.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası'na üç yeni Başkan Yardımcısı atandı! Hepsinin ortak bir özelliği var Bakan Bayraktar: Nisanda elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacak Seçim öncesi bomba iddia: En düşük emekli maaşı 17 bin TL seviyesine çıkarılacak Küresel piyasalarda kritik hafta! Ekonomistlerin TCMB'nin faiz kararı için bir tahmini var