Auto-Created-3
31 Temmuz 2023 ( 64 izlenme )
Reklamlar

Bakan Koca, tıp çalışanları için ikinci "Beyaz Reform" döneminin başladığını duyurdu

Bakan Koca, tıp çalışanları için ikinci "Beyaz Reform" döneminin başladığını duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yazdığı mektupta, çalışma koşullarını daha da iyileştirmek için 'beyaz reform'un ikinci döneminin başladığını söyledi.

Bakan Koca, tüm sağlık çalışanlarına hitaben yazdığı mektupta, büyük bir sağlık mücadelesi verdikleri günlerden başlayarak sağlık çalışanlarını her alanda daha yukarılara taşımaya ve çalışma koşullarını her alanda iyileştirmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Bu amaçla Beyaz reform sürecinde mevcut tüm fırsatları harekete geçirip yeni fırsatları planlı ve verimli bir şekilde yaratmaya çalıştıklarını ifade eden Koca, çözümde ortak olma örneğini hep birlikte yaşadıklarını ve sağlıklı bir sağduyu ile sonuca ulaşabileceklerini anlattı. Sonuçlar ve bunun şu anda doğru tutum olduğunu.

Maddi iyileştirmelerden 'görevsizlik yasası'na kadar pek çok reform örneğine değinen Koca, devletin getirdiği radikal çözümler ve köklü değişikliklerle 'beyaz reform' üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Şimdi Beyaz Reform'un ikinci döneminde, sağlıkta şiddetle daha etkin mücadele, bekçi maaşlarının artırılması, hakların enflasyondan korunması ve sağlık çalışanlarına yapılan sabit ödemelerin emekliliğe sayılması gibi konularda çalıştığını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarım Kredi'den bir güzel haber daha! 30'dan fazla üründen sonra şimdi de kasap reyonunda indirim var Türkiye'de en çok aranan meslekler sıralandı! Zirvede özel güvenlik var Aile Destek Programı kapsamında sosyal yardım ödemeleri hesaplara ne zaman yatacak? İspark Ücretlerine 5 Ay Aradan Sonra İkinci Kez Yüzde 25 Oranında Zam Yapıldı