Auto-Created-3
02 Mart 2024 ( 30 izlenme )
Reklamlar

34 ülkeye ihracat yapıyordu! Türk tekstil devi Armes Home küresel kriz nedeniyle konkordato ilan etti

Türkiye'nin önde gelen süt ve süt ürünleri üreticisi Sel Süt'ün iflasının ardından küresel ekonomik zorluklar bir başka firmayı daha etkiledi. Bursa İnegöl'de 4000 metrekarelik tesis içinde faaliyet gösteren ve 34 ülkeye ihracat yapan tekstil devi Armes Home, ekonomik zorluklarla karşılaşarak konkordato ilan etmek zorunda kaldı.

Armes Home, 1985 yılında küçük bir dükkanda kurulmuş ve zamanla büyüyerek onlarca ülkeye ihracat yapmıştı. Ancak, şirket son zamanlarda ekonomik sıkıntılar yaşayarak konkordato talebinde bulundu.

Mahkeme, Armes Home'a 13 Nisan 2024 tarihine kadar konkordato kesin mühleti verdi. Bu kararla birlikte Armes Home, faaliyetlerine kesin mühletle devam edecek.

Konuyla ilgili olarak Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, önceki günlerde yaptığı bir açıklamada, işletmelerin finansmana erişim sorunları ve yüksek faiz oranlarının işletmeler üzerinde baskı yarattığına dikkat çekmişti. Baran, iflasları önlemek için "konkordato fonu" kurulması önerisinde bulunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Sel Süt'ün iflasının açıklanmasıyla ekonomik sıkıntılar ve borç ödeme zorlukları göz önüne serilmişti. Konya 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin açıkladığı kararda, Süt Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin iflasına karar verildiği belirtilmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Maskeyi defalarca kullanmak, hiç maske takmamaktan daha kötü Starbucks, Orta Doğu'da 2000 kişiyi işten çıkardı Haziran ayında kapanan işyeri sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 115 arttı. Uzmanlar endişe verici buluyor.! Binek otomobil ihracatı 9,2 milyar dolara ulaştı