Anasayfa
29 Mart 2024 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Bakan Bayraktar: Nisanda elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, nisan ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacağını duyurdu.

Uşak'ta açıklamalarda bulunan Bakan Bayraktar, yeni bir doğal gaz kuyusunun kazıldığını belirterek şunları söyledi: "Dün akşam itibarıyla Sakarya gaz sahasının daha kuzeybatısında bir sahada "Göktepe" adını verdiğimiz bir sahada yeni bir kuyu kazmaya başlıyoruz. İnşallah bu kuyumuzdan önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni bir keşif ve bu bulduğumuz rezerve ilave bir rezerv buluruz. Bütün çalışmamız, bütün gayretimiz bu yönde olacak."

Bayraktar, açıklamasının devamında, "Nisan ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin denizlerdeki enerji arama çalışmalarına ilişkin bilgi veren Bakan Bayraktar, enerji filosunda Fatih, Yavuz, Kanuni ve Abdülhamid Han sondaj gemileri ile Barbaros Hayrettin Paşa ve MTA Oruç Reis sismik arama gemilerinin bulunduğunu belirtti. Ülkenin ilk milli sondaj gemisi olan Fatih'in, Karadeniz'deki sondajlarında önemli doğal gaz keşiflerine imza attığını ve Sakarya açıklarında arama faaliyetlerine devam ettiğini ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

E-meklilere 2024 pi'yangosu v'urdu (DE.TAYLAR İLK YO.RUMDA) S&P'den ezber bozan Türkiye raporu! Ekonomide taşlar yerine oturuyor Ay resmen tüylerim ürperdi! Otobüste olanlar