Auto-Created-3
14 Mart 2023 ( 56 izlenme )
Reklamlar

Asgari ücret belirlemede uzlaşı sağlanamadı!

Asgari ücret belirlemede uzlaşı sağlanamadı! 

Milyonların beklediği Asgari Ücret Komisyonu'ndan işçi ve işveren uzlaşı sağlayamadı. İşçi temsilcisi Türkİş'in 9 bin TL'lik teklifini açıklarken, İşveren temsilcisi TİSK bu rakamı çok bularak uzlaşı olmadı. Mutabakat sağlanamadığı için nihai karar Aralık ayında yapılacak son toplantı bekleniyor.

Asgari ücret zammı her yıl olduğu gibi Aralık ayında tespit ediliyor. Milyonlarca çalışan vatandaşların kararı merakla beklerken, taraflar bugün üçüncü kez bir araya geldi. Toplantının ardından ilk açıklama Türkİş işçi cephesinden geldi.

TÜRKİŞ: TEKLİFİMİZ 9 BİN TL
Ergün Atalay, "Teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız" ifadeleri kullandı

TARAFLARDA UZLAŞI SAĞLANAMADI
Bakan Bilgin geçtiğimiz günlerde bugünkü toplantıya atıfta bulunarak bir uzlaşmaya varılacağını söylemişti. Ancak asgari ücretle çalışanların merakla beklediği uzlaşı haberi henüz gerçekleşmedi. Masada sıkı pazarlık yapan her iki tarafta uzlaşı sağlayamadı.

KARAR SON TOPLANTIDA VERİLECEK
Türkİş'in asgari ücret de taban rakam olarak 9 bin TL teklif ederken, işveren vekili TİSK'in bu rakamı beğenmediği ve daha düşük bir tutar olması gerektiğini ileri surmesi üzerine taraflar arasında uzlaşı sağlanamadığı için nihai karar için son toplantı günü beklenecek. Son toplantıda taraflar anlaşmaya varamasalar da nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan son görüşmeden sonra açıklayacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Araç sahipleri dikkat! Benzin fiyatına 2 lira 21 kuruş zam Yeni Asgari ücret belli oldu 1.7 milyar liralık ödeme yarın çay üreticilerinin hesaplarında olacak Kaldırıldı