Auto-Created-3
04 Mart 2024 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Gram altında yeni zirve! İşte altın fiyatları

Haftaya yükselişle başlayan altın fiyatları, önemli bir ivme kazanarak güçlü bir performans sergiliyor. İşte altın ve döviz piyasasında yaşanan gelişmeler:

Gram altın, haftaya yükselişle başlayarak 2 bin 109 lira seviyesinden işlem görüyor.
Çeyrek altın 3 bin 530 liradan, Cumhuriyet altını ise 14 bin 380 liradan satılıyor.
Altının ons fiyatı da 2 bin 87 dolardan alıcı buluyor.
Geçen hafta ABD'de açıklanan verilerin ardından ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimlerine yılın ilk yarısında başlayabileceğine dair beklentilerin güçlenmesi, altın fiyatlarında yukarı yönlü bir trend oluşturdu. Bu kapsamda cuma günü altının ons fiyatı yüzde 1,9 artışla 2 bin 83 dolara yükselerek en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. Şu an itibarıyla altının ons fiyatı, önceki kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 2 bin 87 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, ABD'de istihdam raporu başta olmak üzere yoğun veri takviminin takip edileceği bu haftanın ilk işlem gününde, altına olan talebin artmaya devam ettiğini belirtiyorlar. Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell'ın hafta içinde Kongre'de yapacağı açıklamaların yatırımcıların odağında bulunduğunu ifade ediyorlar.

Altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketin devam edebileceği, teknik açıdan 2 bin 100 ve 2 bin 120 doların direnç, 2 bin 75 ve 2 bin 50 dolar seviyelerinin ise destek olarak öne çıktığı belirtiliyor. Öte yandan, bugün yurt içinde açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin de piyasalar üzerinde etkili olduğu gözlemleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başkan Yardımcısı Yılmaz THY'nin satılacağı iddialarına yanıt verdi Hijyen ve temizlik ürünlerine zam geliyor Son dakika! Bakan Bilgin: EYT çalışmasında son aşamaya gelindi, Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında detaylı olarak kamuoyu ile paylaşacağız. Asgari ücret pazarlığında alt sınır krizi! Dün 14.025 lirayı işaret eden Türk-İş Başkanı bugün ağız değiştirdi