Auto-Created-3
13 Ekim 2023 ( 51 izlenme )
Reklamlar

Avrupa'da doğal gaz fiyatları, İsrailFilistin çatışmasının başlamasından beri yüzde 39 yükseldi

İsrailFilistin çatışması, Avrupa'da doğal gaz fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Bu çatışmanın başlamasının ardından, arz güvenliği endişeleri doğal gaz fiyatlarını artırdı. Avrupa'da doğal gaz fiyatları çatışmanın başlangıcından bu yana yüzde 39 arttı.

Doğal gaz fiyatlarındaki artışın ana nedenleri şunlar olabilir:

Arz Güvenliği Endişeleri: İsrail, ABD'li enerji şirketi Chevron'un Doğu Akdeniz'deki Tamar gaz sahasındaki üretimi durdurmasının ardından arz güvenliği endişeleri arttı. Bu, doğal gaz arzının sıkılaşmasına ve fiyatların yükselmesine neden oldu.

Arz Kesintileri: İsrailFilistin çatışması sırasında, doğal gaz tedarik zincirindeki olası kesintiler, fiyatları yukarı çekti. Arz kesintileri, enerji piyasasındaki dengesizlikleri artırabilir.

Doğal Gaz İletim Hatlarının Onarımı: Finlandiya ve Estonya arasında doğal gaz taşıyan Balticconnector boru hattında tespit edilen olağan dışı basınç düşüşü sebebiyle vanaların kapatılması ve boru hattının onarımının 5 ay süreceğinin açıklanması, fiyatlarda yukarı yönlü baskıya yol açtı.

Bu faktörler bir araya geldiğinde, Avrupa'da doğal gaz fiyatlarındaki artış, enerji maliyetlerinin yükselmesine ve tüketicilere etkisi olabilecek enerji fiyatlarındaki dalgalanmalara neden olabilir. Bu tür fiyat dalgalanmaları, enerji piyasalarındaki jeopolitik gelişmelere ve arz güvenliğine yönelik endişelere duyarlıdır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Fahiş Fiyatlardan Yakınan Kiracıların Merakla Beklediği Zirvenin Ana Başlıkları Bakan Varank: Kızılay Başkanı'nın görev başında olması beni şahsen rahatsız ediyor Altın negatif haftalık kapanışta Lezita fabrikası'nda çalışan işçiler, toplu iş sözleşmesi nedeniyle grev başlattı