Auto-Created-3
04 Aralık 2023 ( 46 izlenme )
Reklamlar

Asgari ücret pazarlığında alt sınır krizi! Dün 14.025 lirayı işaret eden Türkİş Başkanı bugün ağız değiştirdi

Türkİş Başkanı Ergün Atalay'ın, asgari ücret zammıyla ilgili açıklamaları ve özellikle "Açlık sınırından bir pazarlık olmaz, onun üzerinden bir pazarlık olur" ifadesi üzerine gelen tepkiler sonrasında Türkİş'ten açıklama geldi. Atalay'ın dün yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı, asgari ücret taban fiyatının masada bulunan komisyon üyelerinin kararıyla belirleneceği bildirildi.

Atalay, asgari ücret görüşmeleri öncesinde ilk kez rakam vermiş ve pazarlığın açlık sınırının altında başlamayacağını belirtmişti, bu bağlamda 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı olan 14 bin 25 lirayı işaret etmişti. Ancak bu açıklama, çeşitli tepkilere neden oldu ve Atalay'ın bugün yaptığı açıklama ile düzeltildi.

Türkİş'ten yapılan açıklamada, Atalay'ın sözlerinin yanlış anlaşıldığı ve asgari ücret taban fiyatının komisyon toplantılarının ardından masada bulunan komisyon üyeleri ile karar verileceği vurgulandı. Bu açıklama ile birlikte asgari ücret zammına ilişkin belirsizlik devam etmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk-İş Başkanı Atalay: Teklife göre tavrımızı belirleriz Araç sahiplerini ilgilendiriyor: Trafik sigortasına ne zaman zam gelecek? Dolar ve euro ne kadar? Asgari ücret komisyonu toplantı, açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak