Auto-Created-3
08 Kasım 2023 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Ankara'da ücretsiz yolcu taşıma krizi sona erdi!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin özel halk otobüsü işletmecilerine ücretsiz yolcularla ilgili gelir desteği kararının ardından, Başkent'te ücretsiz yolcu taşıma uygulaması sona erdi. EGO Genel Müdürlüğü, 31 Mart 2024 tarihine kadar özel halk otobüsü işletmecilerine gelir desteği sağlayacak.

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara, düzenlediği basın toplantısında, bu kararın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın imzasını taşıyan bir başkanlık yazısıyla belediye meclisi tarafından oybirliğiyle kabul edildiğini açıkladı.

Kurtuluş Kara, bu kararla birlikte özel halk otobüsü işleticilerine yolcu başına gelir desteği ödeneceğini belirtti. Daha önce, 20 farklı gruptaki ücretsiz kart sahiplerinin her ayın sadece 1 ila 4'ü arasında ücretsiz taşındığını hatırlatarak, yeni kararla bu kısıtlama sona erdiğini vurguladı.

Bu kararla, Ankara'da özel halk otobüsleri artık sınırsız sayıda ücretsiz kart sahibini taşıyabilecek. Kurtuluş Kara, "Ücretsiz kart sahipleri artık her gün otobüslere binebilirler. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından esnaflara gelir desteği sağlanacak" dedi.

Ancak, gelir desteği verilmeyen diğer illerde, özel halk otobüsleri hala her ayın sadece 1 ila 4'ü arasında ücretsiz yolcu taşıma uygulamasını sürdüreceklerini belirtti.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğal gaz desteğini nisan ayına kadar uzatıyoruz Sonuncusu kötü Umarım olmaz Şekersiz çay içenler di'kkat EBRD, Türkiye için büyüme tahminini 4,5'e yükselttiğini açıkladı.