Auto-Created-3
17 Ocak 2024 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Altının gramı 1.960 liradan işlem görüyor

Altının gram fiyatı güne yükselişle başlamış olup şu anda 1960 lira seviyesinde işlem görmektedir. Aynı dakikalarda çeyrek altın 3 bin 280 lira, Cumhuriyet altını ise 13 bin 370 liradan alıcı bulmaktadır.

Dünkü ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı günü yüzde 0,73 düşüşle 1953 liradan tamamlamıştı. Ancak yeni güne değer kazancıyla başlayarak yüzde 0,4 artışla 1960 lira seviyesinde bulunmaktadır. Aynı dakikalarda çeyrek altın 3 bin 280 lira, Cumhuriyet altını ise 13 bin 370 liradan satılmaktadır. Altının ons fiyatı da yüzde 0,3 artışla 2 bin 47 dolar seviyesindedir.

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) faizlerin beklentilerden daha uzun süre yüksek kalabileceğine dair tutanaklarının, varlık fiyatları üzerindeki oynaklığı artırdığını belirtiyorlar. Bu yıl içinde Fed'in faiz indirimlerine başlaması beklense de zamanlaması konusundaki belirsizlik devam ediyor. Ayrıca, artan jeopolitik riskler güvenli liman varlıklarına olan talebi desteklemeye devam ediyor. Fed yetkililerinin sözle yönlendirmeleri de yakından takip ediliyor. Fed Başkanı Thomas Barkin, enflasyonda ilerleme kaydedildiğini ancak sıkılaşma olasılığının devam ettiğini ifade etti. Analystler, önemli veri ve raporlara dair sinyaller almak için ADP özel sektör istihdamı ve istihdam raporu verilerini bekliyorlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SİGORTADAN PARA ALMAK İÇİN 6 YAŞINDAKİ OĞLUNU >> Milyonlarca asgari ücretli çalışanlar yarınki toplantıyı bekliyor! Merkez bankası politika faizini Ocak ayında da yüzde 9'da sabit bıraktı. Bakan Dönmez: Maden ihracatında 6,5 ​​milyar dolar ile cumhuriyet rekoru kırdık