Auto-Created-3
02 Şubat 2024 ( 20 izlenme )
Reklamlar

Almanya'da güvenlik personelleri greve gitti, havalimanlarında uçuşlar iptal edildi

Almanya'da çiftçilerin eylemlerinin ardından toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle Berlin Brandenburg Havalimanı (BER) ve KölnBonn Havalimanı dahil 11 havalimanındaki güvenlik personeli greve gitti. Bu durum, terminallerin boş kalmasına ve bin 100 uçuşun iptal edilmesine neden oldu.

Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) ve Federal Havacılık Güvenliği Şirketleri Birliği (BDLS) arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması, güvenlik personelinin 11 havalimanında greve gitmesine yol açtı. Berlin Brandenburg Havalimanı (BER) ve KölnBonn Havalimanı'ndaki güvenlik personelinin iş bırakması, BER kalkışlı uçuşların iptal edilmesine ve Köln'deki neredeyse tüm uçuşların durdurulmasına sebep oldu.

Grevin nedeni, güvenlik personelinin çalışma koşullarının iyileştirilmesi talepleriydi. Güvenlik personeli, çalışma saat ücretine 2.80 euro zam, fazla mesai için ek ücret ve gece mesailerinin ek ödentilerinin artırılmasını istedi. Bu taleplerin karşılanmaması üzerine başlayan grev, Almanya genelinde bin 100 uçuşun iptal edilmesine neden oldu.

Grevin süresi, gece yarısına kadar devam etmesi planlanıyor. Güvenlik personeli, daha iyi çalışma koşulları ve ücret artışı talepleriyle grevlerini sürdürüyor.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Temmuz ayında kutusundan çıkana kadar fiyatı en çok yükselen ürün Elma oldu: Üreticide 5 lira, rafta 25 lira ABD'de enflasyon Ekim'de yüzde 7,7 ile beklentilerin altında kaldı! Verilere göre dolar yüzde 1 değer kaybetti Çaya Gelen Zam Sonrası Durumu Fırsat Bilen Market Zinciri Raflarda ki Çayı Toplar iken Yakalandı Çalışma Bakanlığı, 2023 yılı için asgari ücretin belirlenmesi için araştırma başlatıyor.