Auto-Created-3
05 Mart 2023 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Aile Bakanı Yanık: Eşcinsellikle mücadele yaşam tarzına müdahale olarak görülemez

Aile Bakanı Yanık: Eşcinsellikle mücadele yaşam tarzına müdahale olarak görülemez

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara'dan basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Yanık, eşcinselliğin yayılması için lobicilik yapıldığını, bununla mücadelenin yaşam tarzının bozulması algısıyla değerlendirilemeyeceğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aralarında Sputnik'in de bulunduğu Ankara basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek 2022'yi değerlendirdi ve 2023 hedeflerini belirledi. Burns, AK Parti Anayasa Komisyonu'nda kabul edilen ve Meclis Genel Kurulu'nda gündeme gelmesi beklenen "Aile Yapısına İlişkin" yönetmeliğe ilişkin soruları da yanıtladı.

Eşcinselliğin normalleştirilmesini kabul etmeyeceklerini ima eden Yanık, “Türkiye'de özellikle gençlere ya da aile değerlerine yönelik bazı hassasiyetler ve araştırmalar maalesef uzun süredir yaşam tarzına tecavüz etme tepkisiyle karşılaşıyor. Eşcinsel vatandaşlarımız bizim vatandaşlarımızdır. Haklarınızı korumak başka bir konudur. Bunun sorumlusu devlet, yani taviz veremezsiniz. Ama öte yandan kimse bizden eşcinselliği normalleştirmemizi ve eşcinselliği bir sorun değilmiş gibi kamuoyuna kabul ettirmemizi beklemesin. İkisi ayrı şeyler. Dünyada güçlü bir LGBT propagandası yapılıyor. Arkasında büyük bir ekonomik desteğin olduğu ve lobi desteğinin yürütüldüğü biliniyor. Eşcinselliğin normalleşmesine ve yayılmasına sadece kendi inançlarımız çerçevesinde değil, insani değerler çerçevesinde de tahammül edebiliriz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez'in hamlesiyle kredi kartı ve kredi faizleri de yükselecek! İşte 1 Kasım'dan itibaren geçerli olacak yeni oranlar BAKAN KOCA DUYURDU İşsizlik Sigortası Fonu 100 milyar lira sınırını aştı Yaklaşan bir başka büyük zam daha! Motorin Fiyatı 30 lirayı bulacak