Auto-Created-3
27 Şubat 2024 ( 28 izlenme )
Reklamlar

Adalet Bakanı Tunç: Kirada yüzde 25 sınırı günün şartlarına belirlenecek

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 Temmuz'da son bulacak kira artışında yüzde 25'lik sınırın devam edip etmeyeceği konusunda kararın o günkü şartlara göre alınacağını belirterek Meclis'i işaret etti. Tunç'un daha önce yaptığı "Durumun sürmesine gerek kalmayacak." açıklaması, uygulamanın sonlanacağı yorumlarına neden olmuş, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yalanlama gelmişti.

Bakan Tunç, katıldığı Haber Global yayınında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 1 Temmuz'da sona erecek olan kira artışında yüzde 25'lik sınır uygulamasının devam edip etmeyeceğiyle ilgili kararın o günün şartlarına göre Meclis tarafından alınacağını belirtti. Tunç, "Ev sahibi ve kiracı arasında arabulucu sistemini başlattık. Bu konudaki tartışmaları bir nebze aşağı çektik." dedi.

Önceki düzenlemenin yüksek enflasyon nedeniyle kiralarda yaşanan fahiş artışın önüne geçmek amacıyla yapıldığını hatırlatan Bakan Tunç, Meclis'in bu konuda haklı olarak tedbirleri düşündüğünü ifade etti. Ancak, uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin kararın o günkü şartlara göre alınacağını vurguladı.

Daha önceki açıklamasında "Durumun sürmesine gerek kalmayacak." ifadesini kullanan Bakan Tunç'un bu sözleri, uygulamanın sona ereceği şeklinde yorumlanmıştı. Ancak, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin yaptığı yalanlama ile bu iddialar çürütülmüştü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güne yatay bir seviyede başlayan dolar 26,97'den işlem görüyor 1.7 milyar liralık ödeme yarın çay üreticilerinin hesaplarında olacak Sekiz dakika Merkez Bankası rezervleri 15 haftadır yükselmeye devam ediyor!