Auto-Created-3
15 Eylül 2023 ( 69 izlenme )
Reklamlar

ABD, Türkiye'deki 5 şirkete ve 1 Türk vatandaşına yaptırım uygulayacak

ABD Hazine Bakanlığı, Türkiye'de faaliyet gösteren beş şirket ve bir Türk vatandaşını Rusya'ya uygulanan yaptırımları delmekle suçladığı gerekçesiyle yaptırımlarla cezalandırdı.

ABD Hazine Bakanlığı'ndan bir kıdemli yetkilinin Reuters haber ajansına verdiği bilgiye göre, ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, Türkiye'deki belirli beş şirkete ve bir Türk vatandaşına yaptırım uygulama kararı aldı. Kararın, bugün açıklanması bekleniyor. Bahsi geçen şirketlerin ve kişinin Rusya'nın savunma bakanlığına bağlı gemilere yönelik yaptırımları aşmaya yardımcı oldukları iddia ediliyor.

Bu gelişme, ABDTürkiye ilişkilerinin kritik bir döneminde gerçekleşiyor. ABD'nin, İsveç'in NATO üyeliğinin onaylanması için Kongre'nin açılmasını beklediği bir döneme denk geldiği belirtiliyor.

Hazine Bakanlığı yetkilisi, son 18 ay boyunca Türkiye hükümeti ve özel sektör temsilcileriyle temas kurarak Rusya'ya yaptırım uyguladıkları kuruluşlarla iş yapmanın risklerini paylaştıklarını ve endişelerini ilettiklerini söyledi.

Hangi şirketlere yaptırım uygulanacağına dair detaylar da ortaya çıktı. ABD Hazine Bakanlığı, Margiana İnşaat Dış Ticaret ve Demirci Bilişim Ticaret Sanayi'ye yaptırım uygulayacak. Denkar Ship Construction isimli şirket ile ID Ship Agency ve sahibi İlker Doğruyol da yaptırımların hedefinde. CTL Limited şirketine de yaptırım uygulanacağı belirtiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzmanlardan 28 Mayıs seçim günü ve sonrası için gram Altın ve Döviz Kuru Uyarısı Benzine 1.34 TL, motorine 1.11 TL zam geliyor Deprem Sonrası Hasar Tespit İşlemi Nasıl Yapılır? Antalya'da inşaat sektöründe günlüğü 3 bin liraya çalışacak inşaat işçisi bulunamıyor