İbretlik okumadan geçmeyin

Yolum Bursa Organize Sanayi'ye düştü.
Bir alacağım var. 7. defadır gidiyorum. İnanmazsınız ama 30 TL'lik benzin aldım. Fakat eve ekmek alacak para kalmadı. Çocuklarıma bile mahçubum. Arabayı satmaya kadar geldi durumum.
Yolda baktım bir teyze yürüyordu. İyi bölge sanayi bölgesi, burada ne iş olur ki? Otobüs bile 2 saatte bir geçiyor. Çünkü herkes işe servis ile geliyor. Yanında durdum. ''Teyze nereyesun diye'' diye sordum. Elinde bir kağıt vardı. Bana uzatıldı. ''Burayı arıyorum evladım'' dedi.
Bursa'nın büyük fabrikalarından raporlama ve sahiplerinin adı yazılıydı. O fabrikayı da sahibini de tanımayan yoktu ki. Yarım saat o bastonla yürüse varamaz. Fabrikayı da asla yapamazlar. Aldım arabaya, bırakayım dedim fabrikaya.
Sordum tabii ki hayırdır teyze fabrikada ne şey ola ki? ''İki kız yetimim var. Babaları vefat etti. Anneleri de başkası ile evlendi. Bu adam süreklide bizim akşamımızı tercih edebilirsiniz. geldiğinde de bu kağıtta yazan adam. .. dedi ama ben o an yutkundum. Hemen adamın olduğu yere berabere gitti. İçeri girdi. Allah'ım ben bağışladım ya >>

AYRINTILAR 👉  
Reklamlar