Auto-Created-3
15 Şubat 2024 ( 32 izlenme )
Reklamlar

ABD'de perakende satışlar Ocak ayında %0.8 düştü

ABD'de perakende satışlar, Ocak ayında tahminlerin üzerinde bir şekilde yüzde 0.8 daraldı. Bu, Mart 2023'ten beri kaydedilen en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti. Önceden piyasa tahminleri, satışlarda yüzde 0.1'lik bir daralma olabileceği yönündeydi. Ancak, Ocak ayında yaşanan bu daralma beklentilerin ötesinde gerçekleşti.

Aralık ayında her ikisi de yüzde 0.7 daralan ithalat ve ihracat rakamları, Ocak ayında piyasa tahminlerini aşarak yüzde 0.8 oranında arttı. Piyasa, ithalatın yüzde 0.1 daralacağını, ihracatta ise değişiklik olmayacağını bekliyordu.

Ayrıca, otomotiv hariç perakende satışlarda Ocak ayında yüzde 0.2'lik bir büyüme öngörülmesine rağmen, bu segmentte yüzde 0.6 oranında bir daralma yaşandı. Otomotiv hariç perakende satışlar, Aralık ayında yüzde 0.4 büyüme göstermişti.

Öte yandan, işsizlik maaşı başvuruları 10 Şubat haftasında beklentilerin aksine gerileyerek 212 bin kişiye indi. Önceki tahminler, başvuruların 220 bin kişide sabit kalacağı yönündeydi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Varank: Çanakkale bölgesinde 100 milyar dolarlık altın madeni var! Dünya, bugüne kadar kaydedilmiş en sıcak 12 aylık dönemi yaşadı Memur ve emekli memur zam oranı açıklandı, Tahkim Kurulu hükümetin teklifini kabul etti. Merkez bankası politika faizini Ocak ayında da yüzde 9'da sabit bıraktı.