Auto-Created-3
24 Kasım 2023 ( 42 izlenme )
Reklamlar

6 şirketin sermaye artırımına onay

6 şirketin sermaye artırımına onay

Sermaye Piyasası Kurulu, Sabancı Holding, Oyak Çimento, Margün Enerji, Naturel Enerji, Esenboğa Elektrik ve Bizim Toptan'ın sermaye artırım başvurularını onayladı.

Sermaye Piyasası Kurulu, Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ'nin hisse ihracını onayladı.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ, haziran ayına ait mali tablolara göre Exsa Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma AŞ'yi tüm aktif ve pasifleriyle birlikte Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ ile bir bütün olarak satın alacak. Hazırlanan duyuru metninin Yönetim Kurulu tarafından onaylanması talebinin olumlu karşılanmasına karar verildi.

Ayrıca holding esas sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 10'uncu maddesinde değişiklik yapan değişiklik metni de kabul edildi.
Birleşme kapsamında holding sermayesini 59.972.038,18 TL artıracak. Holdingin mevcut 2.040.403.931,00 TL olan sermayesi artırım sonrasında 2.100.375.969,18 TL'ye çıkacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EMEKLİLİĞİNİZ YANABİLİR Borsada yüksek meblağda para kaybeden okul müdürünün cesedi sahilde bulundu Asgari ücret belirlemede uzlaşı sağlanamadı! Halkbank yılın ilk altı ayında 6,3 milyar TL net kâr elde etti