Anasayfa
07 Şubat 2024 ( 7 izlenme )
Reklamlar

2,5 milyarlık vurgunda aranan Sedat Ocakçı yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalandı

Yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden 2,5 milyar TL para topladığı belirtilen Ocakçı Holding'in sahibi iş insanı Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçış hazırlığındayken Adana'da saklandıkları bir ikamette yakalandı. Sedat Ocakçı'nın 2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edilen bir üsteğmen olduğu ortaya çıktı.

İzmir'de, yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden toplanan 2,5 milyar TL paranın izini süren polis, Ocakçı Holding'in sahibi Sedat Ocakçı'nın da aralarında olduğu 30 kişi hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla gözaltı kararı aldı.

Sedat Ocakçı ve eşinin yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalanmasıyla operasyonun sayısı 26'ya yükseldi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ocakçı'ya ait iş yerlerinde aramalar yaparken, Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı'nın Adana'da saklandığı ikamette kıskıvrak yakalandı.

Bu operasyon, Yozgat'ta dron fabrikası kurma vaadiyle tanınan Ocakçı Holding'in faaliyetlerine dair önemli bir gelişme olarak kaydedildi. Ocakçı'nın faaliyetleriyle ilgili olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MİKTAR BELLİ OLDU. DETAY YOR'UMLARDA Kardeşi ve kocasının ihanetine uğradığı iddia edilen Emine Ün sessizliği bozdu. Ünlü oyuncudan ilk açıklama... BİR GÖZ ŞEKLİ SEÇ VE KİŞİLİĞİNİ ÖĞREN Bakan Şimşek'in TÜİK Başkanı'nı arayıp "Gerçek verileri açıklayın" dediği iddialar İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandı