Auto-Created-3
16 Mart 2023 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Türkiye Fırıncılar Derneği Başkanı Balcı Önümüzdeki iki ayda ekmek zam olmayacağını açıkladı.

Türkiye Fırıncılar Derneği Başkanı Balcı Önümüzdeki iki ayda ekmek zam olmayacağını açıkladı.

Türkiye Fırıncılar Derneği Başkanı Balcı, Ocak ve Şubat aylarında ekmek zammı olmayacağını söyledi.

Balcı, Ülkemizin bir çok şehrinde ekmeğin 5 lira gibi bir fiyata yükseldiğini belirterek, “200 gram ekmek şuanda 5 liradan satılıyor. Yani bir kilo ekmek 25 lira. Oluşabilecek bir ücret farkını fiyata yansıtmamak için çalışmalar yürütüyoruz. OcakŞubat aylarında herhangi bir artış olmayacak"  dedi.

"Fiyatı korumak istiyoruz"
Habere göre fiyatın değişmeyeceğini belirten Balcı, önümüzdeki aylarda fiyatı aynı tutmak için çalışacaklarını bildirdi:
“Ekmeğin kilogramı 25 lirada kalacak diye düşünüyorum. İlerleyen aylarda fiyatı sabit tutmak istiyoruz, elbette ülke şartlarına göre gereken her şey yapılacak. Son birkaç yıldır gösterilen özen ve duyarlılığın aynısını göstereceğiz."

Balcı, ekmeğin tok tutan ve vitamin deposu bir besin olduğunu anlattı.
Kadınların günde 200 gram, erkeklerin ise 250 gram ekmek yemesi gerekiyor. Ekmek, B1, B3 ve B6 vitaminleri açısından zengin, oldukça tok tutan bir besindir. Ayrıca selenyum, demir, magnezyum ve çinko gibi elementlerin yanı sıra vitaminler de içerir. İnsanlar günlük enerji ihtiyaçlarının çoğunu tahıldan karşılar. "Burada ekmeğin rolü çok büyük. Türkiye'de her gün 101.2 milyon adet ekmek üretiliyor, 95.2 milyon adet ekmek tüketiliyor ve 5.95 milyon adet ekmek israf ediliyor. Yani bir kişi günde 224 gram ekmek tüketiyor.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye deniz salyangozu ihraç ederek yedi ayda yaklaşık 10 milyon dolar kazandı Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki 50,7 milyar dolarlık anlaşma dünya çapında manşetlere taşındı Tiryaki çay içenlere kötü haber! Yeni zamlar gelebilir Taksiciler yine istediklerini alamadılar! Esnaf Odası'nın yeni zam talebine yanıt: Yetki UKOME'de