Anasayfa
04 Nisan 2023 ( 51 izlenme )
Reklamlar

Son dönemdeki zamlar yüzünden hükümetin hedefi haline gelen Zincir marketler mühürlenmeye başladı

Son dönemdeki zamlar yüzünden hükümetin hedefi haline gelen Zincir marketler mühürlenmeye başladı

Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepki gösterdiği zincir marketlerle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı ve MHP lideri Devlet Bahçeli, sürekli maaş artışları nedeniyle FETÖ ile temas ve ilişkilerinin dikkatle araştırılmasını istedi. Ağrı'da Zabıta tarafından kontrol edilen 5 market mühürlendi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı da zincir marketlerle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

AK Parti il ​​başkanlarının genişletilmiş toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasalara yönelik denetimleri sıkılaştıracaklarını ifade etti. Erdoğan, "Market fiyatları hem zincir hem de diğer marketler böyle. Kabinede arkadaşlarıma söyledim. Başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere denetimleri sıkılaştıracağız. Bütün mesele şu ki, bu fiyat farklılıklarını ortadan kaldırmanın yollarını arayacağız. Ekonomide birçok birimde farklılıklar var, Fiyat İstikrar Komitesini kurup yolumuza devam edeceğiz. Zincir marketlerdeki kontrolleri sıkılaştıracağız, fiyat farklılıklarını ortadan kaldırmanın yollarını bulacağız, devam edeceğiz” dedi.

BAHÇELİ: FETÖ İLE BAĞLANTISI ARAŞTIRMALI
Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Erdoğan'ın sözlerine destek vererek, "Sürekli para toplayan zincir marketlerin FETÖ ile bağlantısının ve ilişkisinin dikkatle incelenmesi gerektiğine inanıyoruz." dedi.

AĞRI BELEDİYE BAŞKANI SAVCI SAYAN'IN TALİMATI ÜZERİNE DENETLEME BAŞLATILDI
Art arda gelen bu hükümet tepkilerinin ardından kayda değer gelişmeler yaşandı. Ağrı Belediyesi tarafından yapılan denetim sonucunda 5 market kordon altına alındı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediye başkanı Savcı Sayan'ın talimatı doğrultusunda kent merkezindeki market ve işyerlerinin zabıta tarafından düzenli olarak denetlendiği belirtildi.
FAALİYETLERİ ASKIYA ALINAN 5 MARKET MÜHÜRLENDİ
Marketlerde ağırlık, raf ömrü, hijyen ve düzen, ön kontrol, aşırı fiyat ve stoklamanın kontrol edildiğinin anlatıldığı açıklamada, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen kontrolde şartları sağlamayan 5 market bugün mühürlendi ve faaliyetleri askıya almıştır." ibaresine yer verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!!! Doğduğunuz ay hastalıklarınızı da belirliyor! Adam eve gelir karısına koşarak derki – Karıcım bir çeşme buldum. Yurt dışından getirilen telefonların izin ücreti 20 bin TL oldu! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çalışma Bakanı ile Görüşme Yapacak