Auto-Created-3
17 Ocak 2024 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Zincir markette fiyat kurnazlığı! Etikette 138 lira olan kestanenin fiyatı kasada 169 liraya çıktı

Samsun'da yeni yılın ilk gününde bir zincir marketin şubesinde müşterilerin kestane alışverişinde fiyat skandalı yaşandı. Etiket fiyatı 138 lira olan kestanelerin kasada 169 lira olarak işlendiği görüldü.

Kasada yaşanan 31 liralık fiyat farkı müşterilerin tepkisine neden oldu. Kestaneyi 138 liradan aldıklarını düşünen müşteriler, kasada fiyatın yükseldiğini fark edince duruma itiraz etti. Mağaza çalışanları, etiket değişikliğini unuttuklarını belirtti ve zammın yılbaşıyla birlikte uygulanmaya başlandığını ifade etti.

Tüketiciler, etiket fiyatı ile kasadaki fiyatın aynı olması gerektiğini hatırlatarak durumu mağaza çalışanlarına iletti. Ancak çalışanlar, yeni fiyatların etiketlere henüz yansıtılmadığını ve en kısa sürede düzeltileceğini söyledi.

Ticaret Bakanlığı'nın 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 77'nci Maddesi uyarınca, rafkasa fiyat farklarında satıcıya ürün başına 2 bin 172 lira ceza uygulandı. Skandalın ardından yetkililer, etiket değişikliği yaparak sorunu çözmeye çalıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tasarruf için 6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM Kabine yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak! İşte masada iki önemli konu Bakan Işıkhan: Asgari ücrette henüz rakam belli değil, bu hafta içi açıklayacağız