Auto-Created-3
02 Şubat 2024 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Yunanistan'da çiftçiler traktörleriyle eylem yaptı

Almanya, Fransa ve Belçika'daki çiftçi protestoları, Türkiye'nin komşusu Yunanistan'a sıçradı. Selanik'te, çiftçiler hükümetten destek talebiyle traktörleriyle eylem yaptı. Sembolik olarak tabut taşıyan çiftçiler, üretimde kullanılan elektrik, mazot ve diğer girdi fiyatlarının düşürülmesini talep etti.

Yunanistan'ın Selanik kentinde çiftçiler, Almanya, Fransa ve Belçika'da gerçekleşen protesto gösterilerine benzer şekilde eyleme başladı. Selanik'e traktörleriyle giriş yapan çiftçiler, sembolik olarak tabut taşıyarak Uluslararası Selanik Fuar Merkezi önünde toplandı.

Bu eyleme arıcılar, besiciler ve balıkçılar da destek vererek çiftçilere katıldı. Çiftçiler, hükümetle diyalog kurmayı amaçlayarak, üretimde kullanılan elektrik, mazot ve diğer girdi fiyatlarının düşürülmesini istediler. Çiftçiler, Selanik'te düzenlenecek "Agrotica" Fuarı vesilesiyle 3 Şubat'ta büyük bir gösteri planladılar.

Başbakan Kiryakos Miçotakis, 30 Ocak Salı günü yaptığı açıklamada, çiftçilere ödenen sübvansiyonların artırılacağını, Eylül 2023'teki sel felaketinden etkilenen çiftçilere ikinci bir ek yardım yapılacağını ve çiftçilerin karşılaştığı sorunların çözümü için diyalog kapılarının açık tutulacağını belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ACI GÜNÜ bu nasıl rezillik İstanbul'da Soğan Fiyatı El Yakıyor Son dakika! Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı