Auto-Created-3
31 Mart 2023 ( 87 izlenme )
Reklamlar

TPAO, Manisa'da bir bahçedeki kuyudan akan petrole benzer siyah sıvıdan numune aldı

Mahalleye gelen Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yetkilileri, Manisa'nın Salihli İlçesi Yağbasan Mahallesi'nde bir çiftçinin zeytin bahçesindeki kuyudan akan yanıcı ve petrole benzer siyah sıvıdan numune aldı.  İlk bilgilere göre sızıntının bölgedeki fay hatlarından kaynaklandığı öğrenildi.

 Salihli'nin Yağbasan ilçesinde çiftçi Mustafa Yüksel'in tarlasında kuyudan akan siyah ve yanıcı sıvı nedeniyle yangın çıktı.  Yangının ardından jandarma bölgede güvenlik önlemi alarak alanı temizlerken, sabah saatlerinde mahalleye gelen Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (Tpao) yetkilileri bölgede yapılan sondajdan numune aldı.

 "SONUÇ BEKLİYORUZ"

 Zeytin tarlası sahibi Mustafa Yüksel, "Tarladaki sondajlardan yanıcı sıvı sızdığı için TPAO yetkilileri sabah saatlerinde numune aldı.  Numune sonuçlarına göre bir değerlendirme yapılır.  Sonucu bekliyoruz."
 "Fay hattından sızıntı nedenleri"

 AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, süreç hakkında bilgi vererek sahanın TPAO ruhsatlı alan olduğunu söyledi.  Bilen, "Yağbasan Mahallesi sahası şu anda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından değerlendirilmekte olan sondaj ve arama ruhsatlı bir sahadır" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da kentsel dönüşüm için “Yarısı Bizden” kampanyası: Kanun neler sağlıyor, uzmanlar finansman paketini nasıl yorumluyor? Çaya Gelen Zam Sonrası Durumu Fırsat Bilen Market Zinciri Raflarda ki Çayı Toplar iken Yakalandı Tüm gözler 6 aylık enflasyon verilerinde! memur ve emekli maaşlarına yapılacak tahmini zam oranları haberimizde AÇIKLADI