Auto-Created-3
27 Mart 2023 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Togg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a NFT hediye etti!

Togg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a NFT hediye etti!

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, ilk siparişle Gemlik Kampüsü'nde seri üretim tesislerini açan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a NFT hediye etti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin yerli otomobilinin seri üretimine başlandığı Gemlik Yerleşkesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 29 Ekim 2022'de inşa edildi.

Togg CSUV modelinin resmi lansmanının yapıldığı Gemlik yerleşkesindeki seri üretim tesisinin açılışında Erdoğan ve eşi, Anadolu renginde iki otomobil sipariş etti. Teknolojik yenilikleri sürekli entegre eden yerli elektrikli otomobil şirketi Togg, Erdoğan'a ilk CSUV serisi siparişinde NFT hediye etti.

Avalanche blok zincirinde işlenecek olan NFT, Cumhurbaşkanlığı Dönüşüm Ofisi Dijital Başkanı Ali Taha Koç tarafından Twitter'da duyuruldu.
Koç, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için Avalanche blok zincirine işlenen bu Nitelikli Fikri Tapu (NFT), 27 Aralık 2019 tarihli "Togg Yeniliğe Yolculuk Buluşması"nda gösterimi yapılan CSUV modeli için verdikleri ilk siparişe istinaden Togg tarafından üretilip, 29 Ekim 2022 tarihinde teşrif ettikleri Gemlik Kampüsünün açılışında kendilerine arz edilmiştir"

CES 2022'de duyurulan iş birliği ile Togg ve Avalanche blockchain'ini geliştiren Ava Labs, akıllı kontratlar ile güvenli ve hızlı mobilite hizmetleri geliştirmek üzere stratejik bir ortaklığa gitmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fed'den yeni uyarı Kış lastiği uygulaması bugün bitti! İşte kullananları bekleyen tehlike Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu tatile girdi İşsizlik Sigortası Fonu 100 milyar lira sınırını aştı