Auto-Created-3
01 Temmuz 2023 ( 86 izlenme )
Reklamlar

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Amacımız adil ve rekabetçi bir piyasanın oluşturulması"

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Vatandaşımızın alım gücünü çok fazla etkilemeyecek şekilde fiyat artışlarının önüne geçmeye, fahiş fiyat artışlarının önüne geçmeye ve vatandaşlarımızın refahını sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız adil ve rekabetçi bir piyasanın oluşturulması" dedi. 

Tekirdağ Valiliği'nin düzenlediği tatil programı kapsamında geldiği kentteki Tekirdağ Polis Evi'nde Vali Aziz Yıldırım tarafından karşılanan Bolat, kutlamayı eski Meclis Başkanı Mustafa Şentop, protokol üyeleri ve polis ekipleriyle birlikte kutladı.

Daha sonra AK Parti Tekirdağ il başkanı olan Bolat, partililerin bayramlarını kutladı.

Bolat, Tekirdağ'ın damadı olduğu için zaman zaman şehre geldiğini söyledi.


Bolat, Türkiye'nin ve İslam aleminin bayramını kutladı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kendisini Bakan olarak atadığı için teşekkür etti.

Bolat, milletin sağlık ve huzur içinde yaşaması, vatandaşın alım gücünün artması ve halkın mutlu bir geleceğe sahip olması için gece gündüz çalışacaklarını ifade etti. Bu noktada da her zaman yanınızdayız, emrinizdeyiz, emrinizdeyiz.”

"GÜÇLÜ BİR EKİBİMİZ VAR"

Bolat, ticaret bakanlığı olarak öncelikle Türkiye'nin ihracatını artırmak, dış ticaret açığını azaltmak, cari açığı azaltmak, mal ve hizmet ihracatını artırmak için çalıştıklarını söyledi.

"Bu konuda gerçekten güçlü bir ekibimiz var ve umarım birlikte başarılı oluruz. Piyasada adil ve rekabetçi piyasa koşulları yaratarak fiyat artışlarının önüne geçmeye, fahiş fiyat artışlarının önüne geçmeye ve seviyeyi korumaya çalışıyoruz. 

Fazla etkilenmez. Bu noktada halkımızın hizmetindeyiz. Geçmişten gelen bilgi birikimimiz, tecrübemiz ve güçlü bir bakanlık teşkilatımızla bu görevleri yerine getireceğiz. "

Eski Meclis Başkanı Mustafa Şentop da Türkiye'nin önemli bir seçimden geçtiğini söyledi.

Seçimlerden Türkiye'nin galip çıktığını vurgulayan Şentop, “Türkiye önemli bir yol ayrımında önemli bir karar aldı. Bu seçimin sonuçlarının ne kadar önemli olduğunu anlamaya başlıyoruz. İster bugün ister bir ay sonra seçim tekrarlansın.” Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız büyük çoğunlukla seçilir. Seçimden sonra bu bizim için netleşti.”

Bolat'a AK Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Çiğdem Koncagül ve Gökhan Diktaş ile AK Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş eşlik etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'de martta aylık bazda ithalat fiyat endeksi azalışta Muafsiniz Vatandaşlardan yoğun talep var! Reşat altın 104 yıl sonra yeniden basıldı Suda bir gemi gördüğünü sanan çocuk kazmaya başlayınca başka bir şey keşfetti.