Auto-Created-3
09 Nisan 2023 ( 78 izlenme )
Reklamlar

Temassız kartlarla ödeme yapanlar dikkat! yeni limitler belirlendi

Temassız kartlar için şifresiz işlem limiti 750 TL'olarak belirlendi.

1 Temmuz itibarıyla kartlar ve mobil cihazlar üzerinden temassız ödemeye olanak sağlayan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 750 TL'ye yükseltildi.

Bankalararası Kart Merkezi'ne (BKM) göre artık şifresiz 750 TL'ye kadar temassız ödeme yapılabiliyor, bu tutarın üzerindeki işlemler temaslı ve şifreli olarak yapılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar artık daha yüksek değerli ödemeleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirler.

10 KART İŞLEMİNDEN 7'Sİ TEMASSIZ
Temassız ödeme sadece hızlı ve güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda hijyenik bir ödeme deneyimi de sunar.

BKM'ye göre cüzdanlardaki 5 kredi kartından 4'ü temassız. Bu verilerin alışverişe de yansıdığı gözlemleniyor. Buna göre yüz yüze yapılan her 10 kredi kartı işleminden yaklaşık 7'si temassız gerçekleşiyor.

YILIN İLK 5 AYINDA 12 MİLYON TEMASSIZ İŞLEM
Ayrıca Mayıs 2022 verilerine göre 5 işyerinden 4'ünde temassız ödeme kabul edilebiliyor. Sadece kartlarla değil, mobil cihazlarla da temassız işlem sayısında artış gözlemlenebiliyor. 

BKM verileri, 2022 yılının ilk 5 ayında 12 milyon mobil temassız işlem yapıldığını ve bu rakamın geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıktığını gösteriyor. 

Bu yılın başından bu yana mobil cihazlardan yapılan temassız alışveriş 1,3 milyar TL'yi aştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yasaklar Ne Zaman Kalkacak. Uzmanlar Tarih Verdi İzmir'de Kaç Konut Depremzedelere Teslim Edildi Son İddialar Osman Büyükşen'i İsyan Ettirdi. Dövizini bozduran nereye gitti?