Auto-Created-3
27 Mart 2023 ( 67 izlenme )
Reklamlar

Tarım Kredi'den bir güzel haber daha! 30'dan fazla üründen sonra şimdi de kasap reyonunda indirim var

Tarım Kredi'den bir güzel haber daha! 30'dan fazla üründen sonra şimdi de kasap reyonunda indirim var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla dün sabah 30'dan fazla ürün tarımsal kredi kooperatiflerinde satışa sunuldu. Vatandaşların ülkenin birçok yerindeki mağazalara akın etmesiyle bir güzel haber daha geldi. Tarım Kredi'den yapılan son duyuruda şu ifadelere yer verildi: “Et ve Süt Ürünleri Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, Türkiye'de kasap olmayan marketlerde gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra en kısa sürede indirimli paketlerde satışa sunulacaktır." denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarımsal kredi kooperatiflerinin kâr amacı gütmediğini vurgulayarak, bu piyasalardaki ürünlerin fiyatlarının düşürülmesini emretti. Sonuç olarak, Tarım Kredi Birliği'nin ülke genelindeki 1.400 mağaza şubesinde 30'dan fazla üründe indirim uygulandı. Vatandaşların cebindeki yükün bir kısmını alan uygulama dün sabahtan itibaren uygulamaya konuldu.

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
Tarım kredi kooperatiflerinin marketlerinde şu ürünler indirimli olarak satılacak: makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı. , Bal, Zeytin, Çay, Türk Kahvesi, Patates, Soğan, Karpuz, Kavun, Deterjan, Bulaşık Deterjanı, Çamaşır Suyu, Sıvı Sabun, Peçete, Havlu Rulo, Kolonya, Bebek Bezi.

TARIMSAL KREDİ PİYASALARINDA YOĞUNLUK
İndirim kampanyası vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar, mesai başlarken tarım kredi kooperatiflerine akın etti. İhtiyaçlarını uygun fiyata almak isteyenler, Türkiye genelindeki tarımsal kredi kooperatiflerine odaklandı.

5 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI 147 LİRAYA İNDİRİLDİ
Kampanyanın başında en çok merak edilen konulardan biri indirimli ürünlerin fiyatları oldu. Etiketlerde piliç butunun 44 liradan 38 liraya, 5 litre ayçiçek yağının 165 liradan 147 liraya, 1 litre ayçiçek yağının 38 liradan 33 liraya ve salçanın 18.50 liradan 17,90 liraya indirildiği belirtildi. 

5 kg deterjan 64.90, 500 gr siyah zeytin 27.95, salamura siyah zeytin 13.75, yarım yağlı koyun peyniri 69.90, tam yağlı koyun peyniri 72.90, 2 litre ayçiçek yağı 64.50, çay 59, zeytinyağı 60, bal 37, 1 kg toz şeker 17, 2 kg toz şeker 32,5, 5 kg un 52,50 TL, Türk kahvesi 11,90 TL, domates 8,95 TL ve makarna 4,50 TL olarak satılmaktadır.

ET İNDİRİMİ DE YAKINDA GELİYOR
Öte yandan Tarım Kredi'nin açıklamasında bir sonraki indirimin et ürünlerine uygulanacağı açıklandı. Duyuruda, "Et ve Süt Ürünleri Enstitüsü tarafından teslim edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan tarım kredi kooperatifi pazarlarında ve kasap dükkanı olmayan pazarlarda en kısa sürede ambalajlı olarak satışa sunulacaktır. Açıklamalarına yer verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

34 ülkeye ihracat yapıyordu! Türk tekstil devi Armes Home küresel kriz nedeniyle konkordato ilan etti Bakan Nebati Uçakta Yaşadığı Tartışma için Açıklama Yaptı Türkülere konu olan 'Gesi Bağları' şehirleşme nedeniyle yok oluyor 9-10 bin lira asgari ücret bekleyenler hüsrana uğrayacak! İşte enflasyona göre hesaplama