Auto-Created-3
05 Ağustos 2023 ( 84 izlenme )
Reklamlar

Sıfır araç satışında yeni dönem başlıyor

Sıfır araç satışında yeni dönem başlıyor

İlaçlarda kullanılan barkoda benzer yeni bir sistemle, sıfır araçlarda üretimden müşteriye kadar tüm aşamaları kontrol altında tutarak stokların önüne geçilmesi planlanıyor. Öte yandan sorumluluk reklam veren sitelere geçmektedir.

Otomotiv sektöründe fiyat indirimi için yeni formüller oluşturan Ticaret Bakanlığı, yeni araç stoklarının takibi için yeni bir sistem kuruyor.

Örneğin sağlık ve ilaç sektöründeki ürün takip sistemi için elektronik başvuru yapılır.

Milliyet'in haberine göre, İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ticaret Bakanlığımız, otomobil piyasasında suni fiyatlamaların önüne geçilmesi, haksız ticari uygulamaların önüne geçilmesi ve yeni otomobillere erişimin kolaylaştırılması için 6+6 yönetmeliğinin kapsamını genişleterek piyasanın menfaatine çok faydalı adımlar atmıştır. Son olarak yeni araçlara takılacak çip ile araçların üretimi, sevkiyatı, satışı ve teslimi gibi süreçlerin takip edileceği açıklandı. Sistem nasıl çalışacak? Araçlara konulacak çip ile aracın üretiminden satışına ve satış sonrası süreçlerine kadar tüm aşamalar kayıt altına alınıyor. Bu, araçların hem bayilerde hem de bayilerde ne kadar süre kaldığını izleyerek stoklama faaliyetinin önüne geçmek içindir. Bu uygulamanın istisnai bekleme sürelerini ortaya çıkaracağına ve fiyatları çok olumsuz etkileyen ve kamuoyunun gündeminde olan stoklama faaliyetlerinin önüne geçeceğine inanıyoruz.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zorunlu trafik sigortasında Sigorta Aracıları Teklif Platformu uygulaması başlıyor Asgari ücret artışıyla beraber bir çok kişinin geliri de arttı işte detayla! 3,5 YAŞINDAKİ KIZI İÇİN 1.500 TL'YE ÖYLE BİR EV YAPTI Kİ Dolar 18.80 lira bandında dolanıyor, euro ve altında gerileme sürüyor.