Auto-Created-3
12 Nisan 2023 ( 60 izlenme )
Reklamlar

Param'a, 200 milyon dolardan fazla değerleme ile yatırım yapıldı

Türk fintech ekosisteminin mühim oyuncularından Param, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital’a katıldığı ilk yatırım turunda 200 milyon doların üzerinde değerleme ile yatırım yapıldı. TURK Elektronik Para A.Ş. Param markası ile hesap, cüzdan, ön ödemeli kart, sanal POS, fiziki POS vatan içi ve vatan dışı para aktarması ürünleri ile kurumsal ve bireysel müşterilerine finansal hizmetler sunuyor. Mastercard, VISA, Troy ve Discover kart şemalarının tümüne sahip Param, 600’ün üzerinde çalışanı ile hareketlerini sürdürüyor.
Şirketten oluşturulan bildirime göre, 138 değişik ortak markalı kart uygulaması ile finansal çözümler yayınlayan Param, son 12 ayda 5.4 milyon kart kullanıcısı, 90 bin üye iş yeri, 12 bin avantajlı alış veriş noktası ile 36 milyar TL’lik prosedür gerçekleştirdi. 2021 yılında, Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin çoğunluk hissesini alan Param, takdir ve ödüllendirme sistemi şirketi Moment'a da yatırımda bulunmuştu.

'İlk hedefimiz Avrupa'

Param Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz, yatırımla alakalı olarak "Yaratıcıyız, hızlıyız, çok çalışkanız, katiyen pes etmeyiz, bize katılan ortaklarımızla beraber çok daha güçlüyüz ve ilk hedefimiz Avrupa." dedi. Param’ın ilk turda aldığı uluslararası yatırım başarısı ile alakalı değerlendirmeler yapan Yılmaz, "Küçük bir ekip ile çıktığımız yolda bugün 600 kişilik bir aileyiz. Müşterilerimizin gereksinimlerini ve memnuniyetlerini en ön planda tutarak finansal gereksinimlere çözümler yarattık. Param amacıyla müşteri memnuniyeti takıntıdır ve her şeyin üzerindedir. Fintech sektöründeki ilkleri yaşama geçirirken, ilk olmanın getirdiği zorluklar karşısında katiyen pes etmeden, ekip arkadaşlarımızla beraber insan üstü bir çalışma ile bugünlere geldik" diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası: Faiz artışında enflasyon görünümündeki bozulma dikkate alındı BDDK kararı sonrası şirketler varsa... Aydın'ın Efeler ilçesinde bu yıl biber üreticileri için oldukça memnun edici bir dönem yaşanıyor. İstanbul'da taksicilerden ücret protestosu: "Taksi ulaşımı otobüs ve minibüsten ucuz"