Auto-Created-3
27 Şubat 2024 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Mustafa Sarıgül, özel jette seyahat ederken ekonomiyi ve yoksulluğu eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, özel bir jetle seyahat ederken çektiği videoyu sosyal medyada paylaşarak, kredi kartlarının taksitinin kaldırıldığını iddia etti ve buna tepki gösterdi. Ekonomi ve yoksulluğu eleştiren Sarıgül, "Kredi kartına taksiti kaldırdınız. Binlerce yurttaşımız kredi kartlarına taksit yaptırıyor. Soruyorum. Bu kredi kartları olmadan yaşamınızı geçindirebiliyor musunuz?" dedi.

Ancak İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Sarıgül'ün bu iddiasını yalanladı. Yapılan açıklamada, "Kredi kartına taksit kaldırıldı" iddiasının doğru olmadığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından böyle bir düzenlemenin hayata geçirilmediği belirtildi. Ayrıca, piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamalara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Bu açıklamayla, Sarıgül'ün iddiasının gerçeği yansıtmadığı ve kamuoyunu yanıltabilecek bir bilgi olduğu ortaya konmuş oldu.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Borsa, 5 Gün Kapalı Kalacak Özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatına izin verileceği haberini bakanlığın Twitter hesabından verdi Dış Ticaret Açığında Büyük Artış İYİ Parti'den iktidara Hafize Gaye Erkan çağrısı: İddialar sonrası gereğini yapın