Auto-Created-3
24 Mayıs 2023 ( 64 izlenme )
Reklamlar

Microsoft Build 2023 Etkinliği Heyecan Yarattı

Tüm dünya yapay zekayı konuşurken, üretken yapay zeka hayatımıza daha fazla girmeye başlarken, önde gelen teknoloji devlerinden Microsoft, kendi organizasyonuyla yapay zeka odaklı yeni projeleri hayata geçireceğini duyurdu. .

Microsoft'un geçtiğimiz haftalarda kar amacı gütmeyen kuruluşlar için Microsoft Cloud'a yönelik yeni yapay zeka çözümleri sunmasının ardından Microsoft şimdi de Microsoft Build 2023 etkinliğinde yapay zekaya yönelik pek çok farklı yeni eklenti ve çözümü duyurdu.

İşte Microsoft Copilot AI kişisel asistanından yeni yapay zeka eklentilerine ve ChatGPT yatırımına kadar şirketin duyurduğu büyük gelişmeler:

AI COPILOT MICROSOFT 11'E GELİYOR

Microsoft, Windows 11'de Copilot adlı kişisel yapay zeka asistanını kullanıma sunmaya başlıyor. Microsoft'un halihazırda Edge, Office uygulamaları ve GitHub arasında bir araya getirdiği asistanın aynısı gibi görünse de, bu yapay zeka sisteminin Windows 11'de tanıtılması en büyük ilgiyi uyandırdı. 

Artık Windows 11 görev çubuğunda yer alacak olan bu yapay zeka asistanı, kullandığınız tüm uygulamalardan metni özetlemek, yeniden yazmak ve açıklama eklemek için tıklatabileceğiniz ve bilgisayarınızın ayarlarını değiştirebileceğiniz bir Copilot kenar çubuğu görevi görür. Şirket yaptığı açıklamada, özelliği daha fazla kullanıcıya sunmadan önce önümüzdeki ay halka açık test etmeye başlayacağını söyledi.

Ayrıca, cihazların pil ömrünü tüketmeden yüksek kaliteli ses dinlemeye olanak tanıyan düşük güçlü bir ses özelliği olan Bluetooth LE desteği de dahil olmak üzere Windows 11 için birkaç küçük güncelleme olacağı vurgulandı. Microsoft ayrıca, Windows 11'de canlı altyazılarda 10 yeni dil ve lehçe desteği, sesi gerçek zamanlı olarak yazıya dönüştürme yeteneği ve yerel RGB kontrolleri için destek eklediğini duyurdu.

ŞİMDİ EKLENTİLERİ DESTEKLİYOR

Microsoft'un 365 Copilot hakkında duyuracağı büyük haberlerden biri, artık eklentileri desteklemesidir... AI Assistant artık Teams mesaj uzantıları, Power Platform bağlayıcıları ve ChatGPT teknolojisini kullanan araçlar dahil olmak üzere üç ana eklenti türünü desteklemektedir. Ek olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz Atlassian ve Adobe eklentileri gibi düzinelerce üçüncü taraf eklentisi vardır.

Ek olarak Microsoft, OpenAI'nin ChatGPT için kullandığı standardı kullanarak tüm Copilot ve Bing sohbet eklentilerini oluşturacağını duyurdu.

MICROSOFT EDGE, 365 COPILOT İLE ENTEGRASYON

Microsoft, 2015 yılında Microsoft tarafından üretilen ve Windows 10 ile varsayılan tarayıcı olarak üretilen Edge tarayıcısında da 365 Copilot sunmaya başlayacak. Tarayıcı kenar çubuğunda bulunan araç, Outlook, Word, Excel ve diğerleri gibi Microsoft 365 uygulamalarında projeler üzerinde çalışmanıza yardımcı olmak için görüntülenen web sitesindeki içerikten yararlanabilir.

BING ARTIK CHATGPT'NİN VARSAYILAN ARAMA MOTORU!

Dünyayı kasıp kavuran yapay zeka chatbot ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI'ye milyarlarca dolar yatırım yapan Microsoft'un burada söz sahibi olması şaşırtıcı olmaz. Şirketin büyük duyuruları arasında ChatGPT'nin varsayılan arama motorunun Microsoft Bing olacağı da yer aldı.

Bugünden itibaren, ChatGPT Plus kullanıcıları, chatbot'un yanıtlarına Bing'den ilham alan alıntıların eklendiğini görecek.

Microsoft, OpenTable ve WolframAlpha eklentilerini Bing için kullanıma sunacağını duyurmuş olsa da, depoyu önemli ölçüde genişletiyor. Bing yakında Expedia, Instacart, Kayak, Klarna, Redfin, TripAdvisor, Zillow ve diğer eklentileri destekleyecektir.

WINDOWS TERMİNALİNDE AI YÜKSELTME

Windows Terminal, GitHub Copilot ile entegrasyon yoluyla yapay zeka destekli bir sohbet robotuna sahip olur. GitHub Copilot kullanan geliştiriciler artık sohbet robotu ile doğrudan terminalde çeşitli eylemler gerçekleştirebilir. 

Ancak şirket, yapay zeka tarafından oluşturulan uygulama derecelendirme özetlerini Microsoft Store'a getiriyor ve yapay zeka özellikli Windows uygulamalarını öne çıkarmak için yeni bir yapay zeka merkezi sunuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Şimşek müjdeyi verdi! İhracatçılara yeni finansman imkanları geliyor Dolar kuru ne kadar? İşte döviz kurunda son durum K'ÖTÜ HABER Mustafa Sarıgül, özel jette seyahat ederken ekonomiyi ve yoksulluğu eleştirdi