Auto-Created-3
10 Haziran 2023 ( 60 izlenme )
Reklamlar

Merkez Bankası Başkanı'nın Twitter hesabı açıklandı

Merkez Bankası Başkanı'nın Twitter hesabı açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın Twitter hesabı açıklandı.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın Twitter hesabı açıklandı.

Dr. Hafize Gaye Erkan Kimdir?

1982 yılında İstanbul'da doğan Erkan, İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

Eğitimine ABD'de devam eden Erkan, Princeton Üniversitesi'nden yöneylem araştırması ve finans mühendisliği alanında 2005 yılında doktora derecesini almıştır. Erkan, Harvard Business School'da yönetim bilimleri ve Stanford Üniversitesi'nde liderlik üzerine iki eğitim programı tamamlamıştır.

Kariyerine 2005 yılında Goldman Sachs'ta başlayan Erkan, ABD'deki büyük banka ve sigorta şirketlerinin yönetim kurullarına ve üst düzey yönetim ekiplerine bilanço yönetimi, stres testi ve sermaye planlaması, risk yönetimi, birleşme ve devralmalar konularında danışmanlık hizmeti vermiştir.

2014 yılında First Republic Bank'ta göreve başlayan Erkan, burada görev yaptığı 8 yıl boyunca eşbaşkan (CoCEO), başkan, yönetim kurulu üyesi, yatırım direktörü, mevduat direktörü ve risk eş direktörü olarak görev yaptı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, açıklamalarda bulundu 34 ülkeye ihracat yapıyordu! Türk tekstil devi Armes Home küresel kriz nedeniyle konkordato ilan etti Emekli olup çalışmak isteyenlerin dikkatine! İşe başladıktan sonra maaşınız düşebilir İstanbul'da İspark ücretlerine yüzde 57 zam yapıldı