Auto-Created-3
05 Mart 2023 ( 82 izlenme )
Reklamlar

Merakla beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihleri belli oldu.!

Merakla beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihleri belli oldu.!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret artışı yol haritasını belirlemek için Türkİş ve TİSK başkanlarıyla bugün bir araya geldi. Toplantının ardından Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının 7 ve 14 Aralık tarihlerinde yapılacağını kamuoyuna açıkladı.

Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaşı etkileyen Aralık ayı toplantı maratonu bugün itibariyle başladı. Bakan Vedat Bilgin bugün Türkİş Başkanı E. Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile toplantı tarihlerini belirlemek üzere bir araya girdi.

İLK TOPLANTI TARİHİ 7 ARALIK 2022 ÇARŞAMBA
Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Türkİş Genel Başkanı Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının 7 Aralık'ta, ikinci toplantısının ise 14 Aralık'ta yapılacağını duyurdu. Toplantı 7 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'te Bakanlık binasında gerçekleştirileceğini söyledi. Asgari ücret artışının Aralık ayının son haftasında açıklanması bekleniyor.

Bakan Atalayın kamuoyuna açıklamaları şu şekilde;

"KONUŞUNCA MİLLETİN CEBİNE PARA GİRMİYOR"
Kamuoyu önünde canlı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi Bakan, "Uygulama şubatın 1'inde olacak, 60 gün var biz asgari ücret konuşuyoruz. Konuşulunca bu milletin cebine para falan girmiyor. Geçmişte aralık sonunda belli oluyordu, bu rakam hemen belli olsun da kamuoyu bunu konuşuyor, bu mesele bitsin. Ne zaman rakam konuşulsa raflarda fiyatlar artıyor. Tedirginliğim oydu rakam konuşmamakla ilgili. Geçen sene bu vakitlerde peynir 35 liraydı, şu anda 140150 lira. İşini düzgün yapan marketler var ama işini düzgün yapmayanlar da var. Bunu en iyi emekli, işsiz, işçi biliyor. İnşallah tarafları memnun edecek rakam çıkarsa, arzumuz üçümüz beraber imza atalım ama arzu etmediğimiz rakam olursa o masada olmayacağımızı yine ifade ediyoruz."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalar Mart ayında 63,25 milyar lira kâr etti Doğalgaz Ücretsiz Olarak Nasıl Uygulanacak? Türkiye'de sadece Muğla'da üretiliyor! Her derde deva olan sığla yağının litresi 5 bin lir TMO, 28 Ağustos'ta fındık alımına başlayacak