Anasayfa
29 Mart 2024 ( 14 izlenme )
Reklamlar

kripto para borsası FTX'in kurucusu Sam BankmanFried'a 25 yıl hapis cezası

Kripto para borsası FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam BankmanFried, dolandırıcılık ve kara para aklama iddialarıyla yargılandığı ceza davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Savcılar, BankmanFried'ın 40 ila 50 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını talep ederken, savunma avukatları ise "ilk kez şiddet içermeyen bir suç işlendiği" ve "FTX müşterilerine paralarının geri ödeneceği" argümanlarıyla 5 ila 6,5 yıl arasında hapis cezası istedi.

Yargıç Lewis Kaplan, BankmanFried'ın 25 yıl hapis cezası almasına hükmetti. BankmanFried'ın cezasına itiraz etme planları olduğu belirtildi.

Kripto para borsası FTX'in Kasım 2022'de iflas ettiği ve CEO'su Sam BankmanFried'ın istifa ettiği biliniyordu.

"Kripto Kralı" olarak tanınan BankmanFried, Aralık ayında ABD'nin suçlamaları üzerine Bahamalar'da gözaltına alınmıştı. ABD'ye 21 Aralık 2022'de teslim edilen BankmanFried'ın kefaletle serbest bırakılması kararlaştırılmış, ancak kefaleti daha sonra tanıkları etkilemeye çalıştığı gerekçesiyle iptal edilmiş ve eski CEO Brooklyn'deki bir cezaevine gönderilmişti. BankmanFried, kendisine yöneltilen dolandırıcılık suçlamalarını reddetmiş ve hatalar yaptığını, ancak hiçbir zaman fon çalmayı amaçlamadığını öne sürmüştü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BACANAĞI CEZAEVİNE GİRİNCE ODA BALDIZININ.. Gerçek Hikaye Limonlu Su İçin Ama Asla Milyonlarca İnsanın Yaptığı Bu Hatayı Yapmayın. Ne korona ne kene! Gizemli hastalık patladı, aynı anda 89 kişi tabuta girdi Eski gelin adayı Solmaz düğünde öyle kıyafet giydi ki, gelinin bile önüne geçti