Auto-Created-3
27 Şubat 2024 ( 39 izlenme )
Reklamlar

Kredi kartına taksit kaldırıldı mı? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek iddiaları yalanladı

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran "Kredi kartlarına taksit uygulamasının kaldırıldığı" iddiası, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yalanlandı. Bakan Şimşek, bu iddiaları "piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı haberler" olarak nitelendirdi ve vatandaşlara itibar etmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Bakan Şimşek, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin açıklamasını alıntılayarak, "Orta Vadeli Programımızda uygulayacağımız politikaları net bir şekilde ortaya koyduk. Kurala dayalı ve öngörülebilir politikalarımız seçim sonrası dönemde de aynen devam edecektir. Bu çerçevede vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; lütfen bizden duymadığınız hiçbir habere itibar etmeyiniz" şeklinde konuştu.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan paylaşımda da, "Kredi kartına taksit kaldırıldı" iddiasının doğru olmadığı belirtilerek, Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından böyle bir düzenlemenin hayata geçirilmediği vurgulandı. İddiaların gerçeği yansıtmadığı ve piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz açıklamalardan kaçınılması gerektiği ifade edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜİK tarafından açıklanan Mayıs ayı Tüketici Güven Endeksi verilerini değerlendirdi 2023 yılı TBMM ek bütçesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda onaylandı. Bakan Varank: Kızılay Başkanı'nın görev başında olması beni şahsen rahatsız ediyor Son İddialar Osman Büyükşen'i İsyan Ettirdi.