Auto-Created-3
06 Nisan 2023 ( 81 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'ndan sosyal konut projesine ilk yorum! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çağrısı var

Kılıçdaroğlu'ndan sosyal konut projesine ilk yorum! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çağrısı var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 milyona yakın kişinin başvurduğu sosyal konut projesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Kılıçdaroğlu da bir çağrıda bulunarak, "Sana inanalım istiyorsan bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzyılın konut projesinin detaylarını açıklamasının ardından ilk başvurular dün başladı. 2 günde yaklaşık 2 milyon kişi sosyal konut başvurusunda bulundu

"YAYGINLAŞMASINI CANIGÖNÜLDEN İSTİYORUM"
Başvuru koşulları ve proje detayları TOKİ'nin sitesinde açıklanırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından "Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum." ifadelerini kullandı.

"HAZİNEDEN GELİR GÜVENCESİ VER"
CHP lideri açıklamalarına şöyle devam etti: "Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri boşver, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye" dedi.

"BU GARANTİLERİN ARKASINDA DURACAĞIZ"
Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!" diyerek eleştirilerde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'li banka Goldman Sachs'ın yıl sonu dolar tahmini 28 TL oldu NORMALE DÖNÜŞ İÇİN TARİH VERDİ CHP, ek MTV alımını öngören yasal düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. TÜRK-İŞ Genel Başkanı: Kamu işçilerinin maaşları düzenlenmeli