Auto-Created-3
15 Ağustos 2023 ( 85 izlenme )
Reklamlar

KESK Eş Başkanı Yeşil: Bugün milyonlarca kamu çalışanı ve emekli için koskocaman bir hiç ortaya çıktı.

KESK Eş Başkanı Yeşil: Bugün milyonlarca kamu çalışanı ve emekli için koskocaman bir hiç ortaya çıktı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eşbaşkanı Şükran Kablan Yeşil, "Bugün belirtmek isteriz ki bugün milyonlarca kamu çalışanı ve emeklisi bu tablodan büyük ölçüde çıkmıştır" dedi. zam için Kamu İşverenler Komitesi.

KESK Eş Başkanı Yeşil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde 20242025 dönemi memur ve emeklilerin mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7'nci Dönem Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri kapsamında düzenlenen ikinci toplantının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Kamu İşverenler Kurulu'nun zam teklifini eleştiren Yeşil, 2024 enflasyon tahmininin altında kalan teklifin Merkez Bankası tarafından kabul edilmesinin asla mümkün olmayacağını söyledi.

Memur maaşlarına ve memur emekli maaşlarına 6'er aylık zamlar yerine 3'er aylık zamların yapılması gerektiğini savunan Yeşil, "Bugün belirtmek isteriz ki bugün milyonlarca kamu çalışanı ve emekli bir bütün olarak bu tablodan çıkmıştır. . hükümsüzdür" dedi.

Kamu çalışanlarının ve emeklilerin kira yardımı yapılmadan toplu sözleşmeyi kabul etmeyeceğini belirten Yeşil, "KESK olarak taleplerimiz karşılanmadığı takdirde 16 Ağustos'ta bir günlüğüne, üretimden ağustos ayına kadar olan gücümüzü kullanarak işi bırakacağız." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne İstanbul, ne Ankara! Türkiye'de en çok dövize sahip olan ilimiz! Doğalgaz faturalarını nasıl düşürebiliriz? Son Rakam! Enflasyonun hızı önümüzdeki aylarda azalacaktır açıklaması