Auto-Created-3
03 Ağustos 2023 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Kamu çalışanlarına yüzde 103 zam! Cumhurbaşkanı'nı kapıda davul zurnalarla karşıladılar

Elazığ Belediyesi'nde maaşlara yüzde 103,8 zam yapılarak en düşük maaş 20 bin 26 liraya yükseltildi. Bağışın ardından çok mutlu olan topluluk çalışanları, davul ve klarnet eşliğinde Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı çiçeklerle kapıda karşıladı.

Ülke genelindeki yüksek enflasyonun ortasında Elazığ Belediyesi iş gücünü yüzde 103,8 artırdı. Türkiye'nin en iyi sözleşmesini Elazığ Belediyesi yaptırırken, en düşük işçi maaşı 20 bin 26 TL oldu. Zam kararının ardından işçiler, davul ve klarnet eşliğinde Belediye Binası önünde Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı çiçeklerle karşıladı.

 Başkan Şerifoğulları'na Halktan Alkış

Araçtan iner inmez alkış tufanı koparken, Başkan Şerifoğulları'na görevliler tarafından çiçekler takdim edildi ve “Ulu Başkan” tezahüratları yapıldı. Başkan Şahin Şerifoğulları, kendisini karşılayan heyete hitaben yaptığı konuşmada, 

"Şehitlerimizin güçlü desteğiyle 31 Mart 2019'da çıktığımız bu kutlu yolda beni hiç yalnız bırakmadığınız için sizlere minnettarım. Biz de katkımızı yapmaya kararlıyız.” Kentimizin altyapısını yeniliyoruz, alan kazandırıyoruz, yer altı otoparkları, fuar ve kongre merkezleri yapıyoruz. Hizmetimizi sunuyoruz.”Gözbebeğimiz dediğimiz harputumuza hizmet” dedi.

Elazığ Belediyesi Çalışanlarına Yüzde 103 Artış! En düşük maaş 20 bin 26 lira oldu

"20.000'den 25.000'e iyileştirmeler yaptık"
Başkan Şerifoğulları sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışanlarımız verdiğimiz her hizmette alın terini ve emeğini ortaya koyuyor. Bu emeklerin karşılığı olarak, emeklerinizin karşılığını dünkü gibi alabilmek için sendikamızla toplu iş sözleşmemizi imzaladık.” Sizin için birlikte iyi bir iş çıkardık ve 20.000'den 25.000'e iyileştirmeler aldık. Bir anlaşma yaptığımızı düşünüyoruz. Alın terinizi ve emeğinizi her zaman önemsedik. Geçen yıl imzaladığımız toplu sözleşmede Türkiye'deki belediyeler arasında en iyisi olduğunu iddia ediyorum. Bu yıl ifade ettiği rakamlarla ve 6 ay sonra uygulayacağımız yüzde 10'luk sosyal pay ve bir yıllık enflasyonla artan zam oranıyla maaşa getireceğimiz çalışanlarımızın seviyesini iyi bir seviyeye getirdik. Enflasyon noktasında ezilmemeniz ve bu noktada şehre hizmet için daha fazla aşk ve tutkuyla çalışmanız için güzel bir iş sözleşmesi imzaladık. Allah hayırlı uğurlu eylesin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözde ambargo var! Rusya'nın Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz ihracatı rekor kırdı Yeni Kentsel Dönüşüm Paketi Açıklandı Bakan Işıkhan: CHP'nin AYM başvurusu nedeniyle kamu görevlilerinin aylıkları 345 TL azalacak ABD'de borç tavanı müzakereleri yine tıkandı