Auto-Created-3
11 Mart 2023 ( 79 izlenme )
Reklamlar

İstanbul Havalimanı'nda yiyecek fiyatları uçak biletleriyle yarışıyor!

İstanbul Havalimanı'nda yiyecek fiyatları uçak biletleriyle yarışıyor!

Yiyecek ve içecek fiyatlarının normalden yüksek olduğu bilinen İstanbul Havalimanı'ndaki son görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Artan enflasyonun etkisiyle yiyecek ve içecek fiyatları uçak biletleri ile rekabet edebilir hale geldi.

Havalimanında pizza 540 TL, sandviç 110 TL, kutu kola 53 TL ve su 31 TL'ye satılırken, Ankaraİstanbul arası ortalama 540 TL uçak bileti bulunabiliyor.

Türkiye'de ekonomik durum ve artan enflasyon nedeniyle ürünlerin fiyatları sık sık yükselirken, İstanbul Havalimanı'nda çekilen son fotoğraflar sosyal medyada gündem oldu.

Kurulduğu günden bu yana yolcu garantisine kadar çok tartışılan İstanbul Havalimanı, şimdi de yeme içme fiyatlarıyla gündemde. İç hatlarda uçak biletinin yarı fiyatına olan hamburgerler ve sekiz katı satılan su, sadece Türk yolcuları değil, euro ödeyen yabancı ziyaretçileri de çileden çıkardı. 

Tüketici Dernekleri Konfederasyonu (TÜDEF) Başkanı Aziz Koçal, bakanlığa defalarca şikayette bulunduğunu ve bu fiyatların devletin yapişletdevret modeliyle vatandaşlara hediye edildiğini söyledi.


SU FİYATI 31 TL
İstanbul Havalimanı'nın bir kutu kola'yı 63 TL'ye, suyu da 31 TL'ye verdiği de dikkatlerden kaçmadı.