Auto-Created-3
05 Nisan 2023 ( 70 izlenme )
Reklamlar

İş Bankası tüm personellerine doğalgaz desteği verecek.

İş Bankası tüm personellerine doğalgaz desteği verecek.

Türkiye İş Bankası tüm çalışanlarına 2023 yılı Haziran ayına kadar 1000 lira ısınma ödeneği ödeyecek.

Bankalar, 9 Kasım'da yürürlüğe giren ve çalışanların doğalgaz ve ısınma giderlerine zam getiren düzenlemeyi uygulamaya başladı. 

Türkiye İş Bankası bu aydan itibaren tüm çalışanlarına bin liralık ısınma yardımı yapacak. Yardım Haziran ayına kadar sürecek.

Medya Tava'nın haberine göre İş Bankası'ndan alınan bilgiye göre söz konusu destek tüm çalışanlara verilecek.

İş Bankası'nın ilk kez özel bankalarla başlattığı ısınma yardımı uygulamasının diğer bankalar tarafından da devreye alınması bekleniyor.

Yönetmeliğe göre Maliye Bakanlığı asgari ücret ve işçi maaşlarından kesilen gelir vergisinde 178,4 TL, SGK primlerinden kesilen 454,6 TL'lik gelir vergisinden vazgeçiyor. 

633 TL olan bu rakam çalışanın maaşına eklenebilir. Ayrıca işverenler, daha önce vergi ve SGK ikramiyesi ödeyerek çalışanlarına ödedikleri ödemelerin ayda 1.000 TL'ye kadar vergi ve SGK ikramiyesini artık ödemiyor, yani işveren bu parayı yani 1000 TL'yi çalışan personel maaşına ekleyebiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İkinci el araç pazarında bayram hareketliliği başladı Panama Kanalı, kuraklık nedeniyle zorlu bir dönemden geçiyor Tesla, Türkiye'de fiyatlarında 400 bin TL'ye kadar indirime gitti Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma ayağını yerden kesti.