Auto-Created-3
05 Aralık 2023 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Hindistan'daki şiddetli yağış, iPhone üretimini durdurdu

Apple'ın en büyük iPhone üreticisi olan Tayvan merkezli Foxconn, Hindistan'daki fabrikasında aşırı yağışlar nedeniyle iPhone üretimini durdurdu. Foxconn'un Chennai kenti yakınlarındaki tesisinde meydana gelen şiddetli yağışlar, üretim faaliyetlerini etkiledi.

Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin başkenti Chennai'deki yağışlar sonucunda en az iki kişi hayatını kaybederken, bölgedeki önemli bir havalimanının pisti sular altında kaldı. Foxconn'un Tamil Nadu'daki iPhone fabrikasında çalışan yaklaşık 35.000 kişinin durumu belirsizliğini koruyor. Şirketin üretime ne zaman devam edeceği henüz net değil.

Foxconn, dünya genelinde Apple'ın en büyük tedarikçisi konumunda bulunuyor ve özellikle Asya'daki dev fabrikalarında iPad ve iPhone üretimi yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda Hindistan'a yatırım yaparak üretim tesislerini genişleten Foxconn, bu bölgedeki varlığını artırmıştı. Apple ve Foxconn ise konuyla ilgili sorulara henüz yanıt vermedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

12 yaşındaki çocuk Kuran kursunun kapısına asılı halde bulundu Altınına yatırım yapanlar dikkat! SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin fark ödemeleri 6-7 Şubat'ta yapılacak TEKNOFEST'te Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken mesaj: Ambargo sopası sallayan biz yoldan çıkmadıkça kazanamayacak