Auto-Created-3
22 Şubat 2024 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Politikalarımız seçimden sonra da devam edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin ardından hükümetin ekonomi politikalarında değişikliğe gideceğine dair çıkan iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, uygulanan politikaların seçim sonrasında da hedefler doğrultusunda devam edeceğini vurgulayarak spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Bakan Şimşek, Garanti Bankası'nın tahvil ihracına ilişkin bir paylaşımı alıntılayarak, "Programda öngördüğümüz hedeflere yaklaştıkça ülkemize uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak akışının daha da artacağını" ifade etti. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanı'nın güçlü desteğiyle uygulanan politikaların seçimlerin ardından da aynı doğrultuda sürdürüleceğini belirtti.

Şimşek, "Bu çerçevede; dolaşıma kasıtlı olarak sunulan spekülasyonlara itibar etmeyiniz." şeklinde de ekledi. Bu açıklamalarla Bakan Şimşek, ekonomi politikalarında herhangi bir değişiklik olacağına dair çıkan söylentilere karşı net bir duruş sergiledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu geceden itibaren benzine ve motorine yine zam geliyor! Halil İbrahim Balcı, "Türkiye'nin her yerinde 300 gram pide 10 liradan satılıyor" Merkez Bankası: "Liralaşma odaklı bir yaklaşım sergilenmeye devam edilecek" İstanbul'da Soğan Fiyatı El Yakıyor