Auto-Created-3
14 Nisan 2023 ( 66 izlenme )
Reklamlar

Fed, Büyük Bankaların Resesyonla Başa Çıkabilmelerini Test Ediyor

Fed, elindeki verilerle gelecek beklentilerine karşı piyasanın direncini test ederek önlem almaya çalışıyor. Fed'in yeni çalışması, bankaların durgunlukla mücadele etmesiyle ilgili.

Küresel piyasalarda oynaklık devam ediyor. Türkiye ekonomisi bu gelişmelerden ve hammadde fiyatlarından doğrudan etkilenmektedir.

2023 yılı stres testi senaryoları yayınlandı

ABD Federal Rezervi (Fed), 2023 için büyük bankaların ciddi bir durgunlukta bile hane halkına ve şirketlere borç vermesine yardımcı olacak stres testi senaryoları yayınladı.

Fed'in bu senaryoları oluşturmasının nedeni, piyasanın karşılaşacağı durumlara hazırlanmak ve tepkilerini hesaplamak.

Ciddi bir küresel durgunluk test ediliyor

Fed'den yapılan açıklamada, bu yıl 23 büyük bankanın stres testine tabi tutulacağı ve ticari gayrimenkul ve şirket tahvili piyasalarının daha da stresli hale gelmesiyle bu bankaların ciddi bir küresel durgunluğa karşı test edileceği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enflasyon Amerikalılar için de büyük problem haline geldi Asgari ücret yılbaşında yüzde 80 mi artacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyecanlı konuşma İngiltere'de istediği zammı alamayan Amazon çalışanları greve gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çalışma Bakanı ile Görüşme Yapacak