Auto-Created-3
08 Mart 2024 ( 448 izlenme )
Reklamlar

Emeklilere ek zam yapılacak mı? AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu tarih verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, enflasyonun altında ezilen emeklilerin maaşlarına yönelik yeni bir düzenleme olup olmayacağına ilişkin açıklama yaptı. Akbaşoğlu, "Haziran sonu, temmuz başı itibarıyla emekliler başta olmak üzere tüm çalışanlarla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü artıcı değerlendirmelerimiz olacak" dedi.

Yerel seçimlere sayılı günler kala, emeklilerin çifte zam beklentisi artıyor. Akbaşoğlu'nun yapmış olduğu değerlendirme dikkat çekiciydi. Akbaşoğlu, emekli aylıklarına iyileştirmede seçim sonrasını işaret etti.

Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Emeklilerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız" şeklinde konuştu.

Akbaşoğlu, "Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart'a kadar yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?" sorusu üzerine, yerel seçimler nedeniyle 31 Mart'a kadar TBMM'nin olağanüstü toplanmasının gündemlerinde olmadığını söyledi.

Meclisin nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını belirten Akbaşoğlu, "O tarihten itibaren bu hususları müzakere edeceğiz ve haziran sonu, temmuz başı itibarıyla da emeklilerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi hep beraber kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce yaptığı hesaplama dikkat çekmişti. Erdoğan, en düşük emekli maaşının 10 bin TL olmasının yeterli olmadığını belirterek, emeklilere ek bir ödeme yapılması durumunda bu miktarın 1,4 trilyon liralık bir ek gider oluşturacağını ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından emekliye yapılacak ek zam konusu gündemden düşmüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ticaret Bakanlığı, tüketicileri aldatan reklam ve ticari uygulamalara 17 milyon lira ceza kest Gözler enflasyon raporunda! Erkan'ın mesajları doların ve altının yönünü etkileyecek İBB "deprem" raporu hazır! İşte İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 7 ilçe Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Politikalarımız seçimden sonra da devam edecek