Auto-Created-3
29 Ocak 2024 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Emeklilere bir zam daha yapılacak iddiası! İşte kulislerde konuşulan rakam

SSK ve Bağkur emeklilerinin ek zammı Meclis'ten geçti ve zam oranları memur ve SSK/Bağkur emeklileri için eşitlendi. En düşük emekli maaşı 7.500 TL'den 10.000 TL'ye yükseltildi. Ancak, bu miktarın emekliler tarafından yetersiz bulunması ve şikayetlerin dikkate alınmasıyla, seyyanen zam beklentisi ortaya çıktı.

Kulislerde konuşulanlara göre, seyyanen zam miktarının yaklaşık 4.000 TL civarında olabileceği belirtiliyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, "4.000 TL civarında bir zam yapabilirler. Seyyanen zam ile beraber en düşük emekli aylıklarına da bunu yansıtabilirler" şeklinde ifade etti.

Bu düzenleme ile birlikte, en düşük emekli maaşı olan 10.000 TL'nin üzerine seyyanen zam eklenerek emeklilere ilave bir artış sağlanması hedefleniyor. Yapılan açıklamaya göre, ek zamlardan kaynaklanan farklar, düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 1 hafta içerisinde emeklilere ödenecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar tahmini 40 TL oldu (SGK), Ramazan Bayramı emekli maaşlarına ilişkin açıklama yaptı Kendi evini yapmak isteyen depremzedelere 500 bin TL hibe verilecek Sıfır araç satışında yeni dönem başlıyor