Auto-Created-3
28 Eylül 2023 ( 51 izlenme )
Reklamlar

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! İşte ekonomide belirlenen 4 hedef

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı ve ekonomik konuları ele aldı. Toplantı sonucunda finansal istikrarın güçlendirilmesi, yurt içi tasarrufların artırılması, kaynak dağılımında etkinliğin sağlanması ve finansmana erişimin artırılmasının hedeflendiği belirtildi. Ayrıca, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışmaların da ele alındığı bildirildi.

Toplantıya katılanlar arasında Hazine ve Maliye Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Tarım ve Orman Bakanı, Ticaret Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı, Merkez Bankası Başkanı, AK Parti Grup Başkanı ve AK Parti Genel Başkanvekili gibi önemli isimler bulunuyordu.

Toplantının ana gündemi, Türkiye'nin finans piyasalarının gelişimini ve istikrarını destekleyecek politikalar ve tedbirlerdi. Bu doğrultuda, toplantıda aşağıdaki başlıklar ele alındı:
  • Finansal piyasalarda Türk Lirası cinsinden enstrümanların çeşitlendirilmesi ve yatırımcılar için cazip hale getirilmesi.
  • Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için planlanan adımlar ve Dijital Türk Lirası Projesi.
  • Katılım finans ekosisteminin geliştirilmesi ve Katılım Finans Çerçeve Kanunu hazırlıkları.
Bu önemli toplantıda alınan kararlar ve planlanan adımların Türkiye'nin ekonomik istikrarını ve büyümesini desteklemesi beklenmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! İşte ekonomide belirlenen 4 hedef Benzine de büyük zam geliyor! Fiyatı 38 lirayı geçecek Teklif Meclis'e sunuldu! Çalışan emekli de 5 bin TL ikramiye alacak Akaryakıta indirimi bekleniyor! Konuşulan indirim araç sahiplerini memnun edecek