Auto-Created-3
28 Temmuz 2023 ( 61 izlenme )
Reklamlar

Dolar günlerdir aynı seviyede! Kur 27 lira sınırına demirledi

Günlerdir 27 lira sınırında sabitlenen dolar/TL, yeni güne yatay kurla başlamasının ardından 26,95 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 29.52'den, sterlin ise 34.45'ten alıcı buluyor.

Dolar/TL kuru dün yukarı yönlü hareket ederek günü önceki kapanışına göre yüzde 0,1 artışla 26,95 seviyesinde tamamladı. Dolar/TL, yeni güne yatay kurla başlamasının ardından saat 10:45'te 26,95'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda Euro/TL 29,52'den, Sterlin/TL ise 34,45'ten satış yaptı.

Piyasalar veri akışına odaklanıyor

Analistler, haftanın son işlem gününde büyük merkez bankalarının politika kararlarının açıklanması ve yoğun bir veri gündeminin olması nedeniyle varlık fiyatlarının karışık bir seyir izlediğini belirtti. 

Çarşamba günü, ABD Merkez Bankası (Fed) dün Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) politika faiz oranını 25 baz puan artırdı. Japonya Merkez Bankası (BoJ) bugün faiz oranlarını ve getiri eğrisi hedef aralığını değiştirmeden para politikası kararlarını açıkladı.

Bugün Euro Bölgesi Tüketici Güveni, Almanya Enflasyonu, ABD Kişisel Harcamaları ve Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi'ni takip eden analistler, Dolar Endeksi'nde 100 ve 99'un teknik olarak destek, 102 seviyesinin ise direnç olduğuna dikkat çekti. .

MERKEZ BANKASI'NDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınırken, yerlerine Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kamu işçisinin zam pazarlığında taban ücretler ve zamlar gündemde Milyonlarca çalışanın gözü yeni yıldaki asgari ücret açıklamasında olacak! İşte yeni yılda asgari ücret için ne rakam konuşuluyor? Erzincan'ın İliç ilçesinde çevre kirliliğine neden olan altın madeni kapatıldı. Asgari ücret komisyonu toplantı, açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak